• Odwiedziny kolegi

• Chłopcy z klasy pierwszej udali się do kolegi Wojtka, który oprowadził ich po swojej posesji i pokazał zwierzęta, jakimi opiekuje się na co dzień.

Mini hodowla ślimaków zafascynowala naszych pierwszoklasistów!

Dziękujemy Pani Ewie Wołowiec za lody dla dzieci i poświęcony czas!

• Trzecioklasiści żegnają się z wychowawczynią

• Dzisiaj w naszej szkole Rodzice uczniów klasy 3 zorganizowali spotkanie pożegnalne- trzecioklasistów, rodziców, wychowawczyni i zaproszonego gościa p.Dyrektor. Przy wspaniałym torcie, smacznych smakołykach i prezentacji zdjęć z trzech lat przygotowanej przez wychowawczynię Bogumiłę Baumgart upłynął nam miło i szybko czas.

• Gminny Konkurs Czytelniczy

• Gminny Konkurs Czytelniczy. Mistrz Pięknego Czytania.

Uczniowie w swoich kategoriach klasowych zdobyli następujące miejsca:

*Jakub kl 1- 1 miejsce Mistrz Najpiękniejszego Czytania

*Lena kl 2- 1 miejsce Mistrz Najpiękniejszego Czytania

*Sandra kl 3 - 2 miejsce

*Tomasz kl 4- 2 miejsce

*Zuzanna kl 6- 1 miejsce Mistrz Najpiękniejszego Czytania

*Kacper kl 8 - 3 miejsce

• Akcja charytatywna

• Akcja charytatywna na rehabilitację dla Arka dobiegła końca. Ponownie nasza społeczność pokazała ma co Nas stać!

• Popołudniowe czytanie

• Czy czytanie musi być nudne? Absolutnie nie! W piątek odbyło się w naszej szkole popołudniowe czytanie. Książki prowadziły nas poprzez różne zadania i wyzwania. Najpierw musieliśmy przeczytać tekst i go przeanalizować, a potem była z tego wspaniała zabawa - poszukiwanie ukrytych zagadek, chemiczne eksperymenty, a nawet i przedstawienie.

• Pokazy strażackie

• W poniedziałek odwiedzili nas strażacy Państwowej Straży Pożarnej pracujący na JRG 3 w Bydgoszczy oraz z strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Unisławiu. Uczniowie mieli możliwość brania udziału w pokazach wysokościowych, niektórzy nawet przełamali swój lęk i zobaczyli, jak wymagającym zawodem jest zawód strażaka. Wszyscy z ciekawością i chęcią wzięli udział w pokazach, szczególnie polewaniu wody pod ciśnieniem, jak przy gaszeniu pożarów, a także zobaczyć sprzęt jakim dysponuje wóz strażacki i poznali specyfikę zawodu pracy strażaka.

• Dzisiejsza niespodzianka!

Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka - dzień pełen zabawy i radości.

Dziękujemy za pomoc w organizacji i wsparcie wspaniałym osobom, na które zawsze możemy liczyć: Panu Wójtowi - Jakubowi Danielewiczowi, Pani sołtys Gabrieli Mucha oraz niezawodnym rodzicom z Rady Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za obecność, życzenia oraz pyszne różności.

• Dzień Matki

• Z okazji Dnia Mamy życzymy naszym rodzicom i opiekunom radości, ciepła, miłości oraz zadowolenia ze swoich pociech. Niech słońce świeci dla Was zawsze tak mocno jak w tym wyjątkowym dniu!

• Warsztaty o emocjach

• Klasy 1-3 miały okazję uczestniczyć w warsztatach o emocjach, prowadzonych przez Panią psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chełmnie. Uczniowie zaczerpnęli trochę wiedzy teoretycznej oraz mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas odgrywania scenek dla swoich kolegów z klasy.

• Święta majowe

• W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi oraz 3 Maja- Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

28 kwietnia, w naszej szkole odbył się Uroczysty Apel z okazji Świąt Majowych. Spotkanie rozpoczęło się zaśpiewaniem hymnu narodowego, następnie przed uczniami naszej szkoły zaprezentowały się dzieci z NPZZ. Nie zabrakło również prezentacji, która przybliżyła uczniom wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z obchodzonym świętem.

W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych historii i obchodom majowych świąt. Podczas zajęć utrwalili swoją wiedzę na temat symboli narodowych, przypomnieli sobie ważne wydarzenia z historii Polski, kolorowali i wyklejali godło naszego kraju, wykonywali tematyczne zadania. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.

• Językowy zawrót głowy

• Czy wiecie, że łacina jest nadal obecna w naszym życiu? Dziś przekonaliśmy się, że język łaciński nie stracił na znaczeniu - nadal stosujemy łacińskie skróty oraz sentencje. Na dodatkowych zajęciach poświęconych językowi łacińskiemu poznaliśmy słynne powiedzenia oraz dowiedzieliśmy się, jak ważny był to język w dawnej Europie.

• Poznajemy różne zawody

• Poznawanie zawodów! Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z zawodami nie tylko w teorii.

Mieli przyjemność gościć na swoich zajęciach swoich rodziców, dziadków, którzy w małej pigułce przedstawili specyfikę swojego zawodu.

Mamy nadzieje, że to nie koniec wspólnych doświadczeń...

Taką wiedzę mogli zaczerpnąć również uczniowie klasy 8, którzy zmagają się z trudnymi wyborami, dotyczącymi dalszej ścieżki rozwoju zawodowego.

• Konkurs FASCYNUJĄCA ZIEMIA

• KONKURS „FASCYNUJĄCA ZIEMIA” SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS 6-8 SZKÓŁ POSTWAWOWYCH

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu typu Short dotyczącego wybranego zjawiska, które badają geofizycy. Film może dotyczyć na przykład ekstremalnych zjawisk pogodowych, trzęsień ziemi, powodzi, występowania zorzy polarnych, zanieczyszczeń powietrza itp. (nie może być dłuższy niż 60 sekund). Nagrodą główną w konkursie jest udział w 3-⁠dniowym Obozie Naukowym do Instytutu Geofizyki PAN i obserwatoriów geofizycznych w Świdrze i Belsku, w którym weźmie udział maks. 6 zwycięzców, oraz do 6 wyróżnień.

Regulaminy i wszystkie załączniki wysłane na Librusie.

• Wielkanoc

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i spokoju, miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, a także pomyślności, optymizmu i wiary.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kokocku.