• Dzień Misia i Andrzejki

• Dzień Misia i Andrzejki to wspaniałe okazje do świętowania oraz zabawy. W piątek w naszej szkole śpiewaliśmy, tanczyliśmy, braliśmy udział w różnych konkursach. Nie zabrakło patrzenia w przyszłość- były wróżby o przyjaźniach, miłościach, zawodach i niespodziankach od losu. Zabawa udała się wyśmienicie!

• Dzień Praw Dziecka

• Uczniowie naszej szkoły na zajęciach z pedagogiem szkolnym obchodziły Dzień Praw Dziecka. Rozmawiali o prawach jakie mają, a te które są dla nich najważniejsze zapisali tworząc plakat, który już zdobi korytarz naszej szkoły. Warto znać swoje prawa!

• Spotkania w bibliotece

• Czytając, sięgasz gwiazd!

Uczniowie klasy 2 regularnie spotykają sie z Panią z biblioteki, czytają wspólnie książki, uważnie słuchają, rozwijają wyobraźnię....

Wyszukują książki, utrwalając przy tym ALFABET!

• Zajęcia na temat myślenia

• Szkoła uczy nas różnych umiejętności. W tamtym tygodniu braliśmy udział w zajęciach na temat myślenia. Poznaliśmy różne rodzaje myślenia, ale skupiliśmy się głównie na rozwijaniu myślenia logicznego, kreatywnego i przyczynowo skutkowego.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W tym roku odbyła się już 13 edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w której uczniowie z naszej szkoły również chętnie wzięli udział. Do zróżnicowanych matematycznych zabaw dołączyli zarówno Ci starsi jak i najmłodsi uczniowie.

Każdy kto chciałby otrzymać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia musi tylko wejść na stronę https://www.wmtday.org/pl/app/exam i zdać egzamin:)

• Dzień Myszki Miki

• Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią Ją nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodziła swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day, a my razem z nim.

• Wycieczka do teatru

• W czwartek 16.11 uczniowie klasy 6 i 7 mieli przyjemność uczestniczyć w projekcji filmu dokumentalnego "The Echo", która odbyła się w ramach XXXI Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Emocje były duże... Teatr, pokaz, film dokumentalny.

Film brał udział w konkursie długometrażowych filmów dokumentalnych, więc niedaleko nas siedziało Jury, które oceniało obraz.

Rząd za nami zajmował reżyser i fotograf, robiący zdjęcia do filmu.

Dokument opowiadał o życiu i obowiązkach dzieci w odległej meksykańskiej wiosce. Smutna historia o ubóstwie, ale też o ogromnej więzi rodzinnej. Film, który uczy... pokory, spojrzenia na nasze życie z innej perspektywy. Bardzo dziękujemy P. Mateuszowi, Natalii oraz wszystkim wolontariuszom, którzy bardzo mile nas przyjęli. Podziękowania należą się także P. Kindze, dzięki której mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu.

• Sadzenie drzew

• Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w ramach edukacji ekologicznej w ostatnich tygodniach sadzili młode drzewka na terenie naszej szkoły. Co z tego wyrośnie? Przekonamy się za parę lat!

• Lekcja muzyki etnicznej

• Nasi uczniowie ponownie mieli okazję bawić się muzyką, rytmem, dźwiękami, wykorzystując bardzo liczne instrumenty etniczne, które zaprezentował nam pan Sławomir Głowala - podróżnik i znawca muzyki etnicznej.

• Pasowanie uczniów klasy pierwszej

• W dniu 10.11.23r w Szkole Podstawowej w Kokocku odbyło się ślubowanie i pasowanie 8 uczniów z klasy pierwszej. Mieli do zrobienia zadania, które bezbłędnie wykonali, a tym samym zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej.

• "... W historii Polski tak się składa,

Był kiedyś ponad rok niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości..."

Te słowa oddają najlepiej, to co mamy dziś do powiedzenia.

W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na tę chwilę czekało przez 123 lata wielu Polaków żyjących na ziemiach polskich

pod zaborami Niemiec, Rosji i Austrii. Podczas tego spotkania chcieliśmy przybliżyć, to co najważniejsze, czyli atmosferę ostatnich lat I wojny światowej, która w znaczący sposób wpłynęła na losy naszego kraju pod zaborami.

• Spotkanie z Panem Jackiem Łapińskim

• Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w inspirującym spotkaniu z Panem Jacekiem Łapińskim- autorem książek ,,Dlaczego warto czytać?!" oraz ,,Z uśmiechem Ci do twarzy!"

Tematyka spotkania była skierowana głownie na wskazaniu, jak ważne jest czytanie, które w wielu przypadkach prowadzi do spełnienia marzeń.

Wszyscy mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze, że często wypowiadane: ,, nie da się" jest bardzo mylne bo w praktyce się da. Zobaczyliśmy to na prostym przykładzie z jajkiem, które bardzo długo będziemy pamiętać z uśmiechami i zaskoczeniem na twarzach.

Nasi uczniowie otrzymali pracę domową i tylko oni oraz pani Renata Jendrzejewska w bibliotece wie, czy została ona odrobiona.

Bardzo dziękujemy za spotkanie oraz autografy.

• Wojewódzki Konkurs Literacki

• Dzisiaj uczniowie naszej szkoły Anastazja Mądrzejewska i Miłosz Cygan zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w XVIII Wojewódzkim Konkursie Literackim pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Toruniu, Gminy Łubianka i Szkoły Podstawowej w Łubiance.

Miłosz zajął 1 miejsce, natomiast Anastazja wyróżnienie!