• Ostatnie przygotowania i wigilie klasowe

• Zanim udaliśmy się na zasłużony, świąteczny wypoczynek, mieliśmy do wykonania kilka zadań zleconych przez świętego Mikołaja. Rozwiązywaliśmy quizy o Świętach Bożego Narodzenia, pakowaliśmy prezenty, tańczyliśmy zumbę do dźwięków Jingle bells. Jesteśmy już perfekcyjnie przygotowani na święta!

Później odbyło się rozdawanie prezentów, które w tym roku zaskoczyły naszych uczniów oraz rozstrzygnięcia konkursów.

W dalszej części dnia klasy udały się wraz z wychowawcami na wigilie klasowe by wspólnie spędzić ten dzień.

• Jasełka

• Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Podkreślając wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod przewodnictwem Pani Hani oraz Agnieszki. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej wedrowców podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

• Wyjście do kina

• W poniedziałek 18.12 udaliśmy się na seans filmowy pt.,, Wonka", pełnego magii, przyjemnej dla ucha muzyki a wszystko to przedstawione z wielkim uczuciem i humorem. Historia zdetermonowanego, pełnego pomysłów wynalazcy młodego Willy'ego Wonki utwierdziła nas w przekonaniu, że to co najlepsze w życiu zaczyna się od marzenia!

• Dzień osób z niepełnosprawnościami

• 3 grudnia był to dzień osób z niepełnosprawnościami, który nie został pominięty w kalendarzowym roku szkoły. Nasi uczniowie mieli okazje porozmawiać na ten temat nieco szerzej podczas zajęć z pedagogiem szkolnym. Hasłem przewodnim było ,, każdy inny, wszyscy równi!"

Efektem końcowym jest plakat, który zdobi gazetkę naszej szkoły i przypomina, jak ważna jest wzajemna pomoc, szacunek, empatia czy tolerancja.

• Robimy pierniki

• I stało się.... Nasi uczniowie nie będą mogli teraz już nie pomóc w domu przy pieczeniu pierników, gdyż zostali w tym przeszkoleni! We wtorek odwiedzili nas eksperci w tym temacie, którzy krok po kroku przeprowadzili Nas przez ten proces. Każdy uczestnik był bardzo zaangażowany, wybrał wzór na swojego pierniczka a następnie podjął się dekorowania lukrem drugiego. Kiedy wyroby siedziały w piekarniku poznaliśmy różne przyprawy, niektóre powachalismy raz i wystarczyło a niektóre moglibyśmy wąchać dłużej. Poznaliśmy rys historyczny związany z tradycją wyrobów pierników a na koniec otrzymaliśmy swoje wyroby, z których tylko nieliczne dotrwały do powrotu do domu co oznacza tylko jedno - wyrób przygotowany własnoręcznie smakuje najlepiej

• Spotkanie z siatkarzami

• Wczoraj klasy 4-7 udały się na spotkanie z siatkarzami CUK Anioły Toruń, którym ochoczo zadawali różne pytania. Później odbyła się krótka prelekcja z psychologiem sportowym, po której wszyscy chętni uczniowie mieli okazję stanąć na boisku z siatkarzami, aby poćwiczyć pod ich czujnym okiem.

• Mikołajek to jest czas, by po choinkę pójść w las.

My drzewka swe mamy i do wigilii je wszystkie poubieramy!

W oknach ozdób będzie moc, ciekawe co przyniesie Nam los ?

Pomocnik Mikołaja dziś, kazał Pani Dyrektor z podarkiem do Nas iść!

Słodkości ochoczo przyjęliśmy, bo cały rok grzeczni się być staraliśmy!

• Wyjście na sanki

• Zima i minusowe temperatury nam niestraszne! Na lekcji wychowania fizycznego wybraliśmy się na sanki aby dbać o ruch i dobrze się bawić!

• Wybieramy choinkę

• Spotkanie pierwszoklasistów z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Piotrem Całbeckim i z przedstawicielami nadleśnictwa Raciniewo w poszukiwaniu drzewka świątecznego.

• Próbna ewakuacja

• Dzisiaj Nasza szkoła wzięła udział w próbnej ewakuacji przeprowadzonej przez Osp Kokocko

Wszystko przebiegło sprawnie, przypomnieliśmy sobie, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia.

• Niezwykła lekcja historii

• W poniedziałek uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii. Grupa REKONSTRUKTO zaprezentowała pokaz historyczny "Życie i kultura w średniowieczu". Uczniowie mogli przymierzyć stroje, trzymać we własnych rękach kolekcje broni i różne rekwizyty. Do samego końca wykazali duże zainteresowanie.

• Konkurs Ortograficzny

• W dniu dzisiejszym 15-cioro uczniów reprezentowało naszą szkołę podczas KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO"O PIÓRO WÓJTA GMINY UNISŁAW ".

Trzecie miejsce w kategorii klas III-IV zdobyła Lena Palmowska Gratulujemy!

Gratulujemy również pozostałym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły

Dyktanda ułożone przez P. Tomasza Majewskiego były bardzo ciekawe a jednocześnie bardzo trudne

Dziękujemy Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu za mile spędzony czas!

• Konkurs Recytatorski

• 24 listopada w Kujawsko - Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego "Dzieci mają głos". Naszą szkołę reprezentowała Lena Palmowska, która zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci".

Przepiękna interpretacja wiersza sprawiła, że Lena została laureatem konkursu.

Serdecznie gratulujemy!