• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 26.01.2024r.w Szkole Podstawowej w Kokocku odbyło się Święto Naszych Kochanych Dziadków. Wszystkie Wnuczeta w tym dniu przygotowały: piosenki, wiersze, tańce i kabarety. Rada Rodziców przygotowała pyszne ciasta do herbatki i kawy. Każda Babcia i Dziadek otrzymali prezenty w postaci herbatki - Szkolna Herbatka dla Babci i Dziadka oraz laurek wykonanych przez dzieci.

Przyjemnie i miło Dziadkowie spędzili czas z Wnuczetami.

• Przygotowania do WOŚP

• Nasi uczniowie wolontariusze wspierajsą WOŚP. Dziś pieniążki ze sprzedaży gofrów powędrowały do szkolnej, WOŚPowej puszki! Jutro kolejna porcja słodkości! Zapraszamy!

• Udział w konkursie bożonarodzeniowym

• Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kokocku brały udział w powiatowym konkursie plastycznym " Kartka Świąteczna Boże Narodzenie 2023" zorganizowany przez Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego. W nagrodę otrzymały karty podarunkowe do empiku.

• Bal karnawałowy

• Dnia 19 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzieci zachwyciły swoimi strojami i kreatywnością-zamieniły się między innymi w księżniczki, górali, strażaków, lekarzy, wilkołaki i rycerzy. Wszyscy brali chętnie udział w konkursach i zabawach, a tańcom nie było końca. Organizatorkami imprezy były panie Hanna Recka i Hanna Jurczyk. Czekamy na kolejny bal!

• Wyjazd na spektakl

• Uczniowie klasy 1-3 wybrali się do Chełmna na spektakl p.t. "Czerwony Kapturek".

Nie od dzisiaj wiadomo, że każda bajka uczy. Oby też tak było w tym przypadku. Mamy nadzieję, że uczniowie wyszli z przedstawienia z przekonaniem, że dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych najbliższych nigdy nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom.

• Konkurs

• Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje VII edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS). Ruszył proces rekrutacji, który zakończy się 22 stycznia 2024r.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów klas siódmych i ósmych do wzięcia udziału w Konkursie.

Celem Konkursu jest zaciekawienie uczniów statystyką jako nauką, a także statystyką publiczną oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dzięki udziałowi młodzież rozwija myślenie przyczynowo – skutkowe oraz umiejętność weryfikowania prawdziwych i nieprawdziwych informacji. Wydarzenie kierowane jest do zespołów uczniów w 2 kategoriach:

· uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej

· uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Konkurs składa się z części krajowej i europejskiej. Niezbędne informacje na temat Konkursu, a także regulamin znajdują się stronie https://eks.stat.gov.pl/

Zachęcam do zapoznania się z pracami laureatów z lat poprzednich.