• Warsztaty o emocjach

• Klasy 1-3 miały okazję uczestniczyć w warsztatach o emocjach, prowadzonych przez Panią psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chełmnie. Uczniowie zaczerpnęli trochę wiedzy teoretycznej oraz mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas odgrywania scenek dla swoich kolegów z klasy.

• Święta majowe

• W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi oraz 3 Maja- Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

28 kwietnia, w naszej szkole odbył się Uroczysty Apel z okazji Świąt Majowych. Spotkanie rozpoczęło się zaśpiewaniem hymnu narodowego, następnie przed uczniami naszej szkoły zaprezentowały się dzieci z NPZZ. Nie zabrakło również prezentacji, która przybliżyła uczniom wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z obchodzonym świętem.

W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych historii i obchodom majowych świąt. Podczas zajęć utrwalili swoją wiedzę na temat symboli narodowych, przypomnieli sobie ważne wydarzenia z historii Polski, kolorowali i wyklejali godło naszego kraju, wykonywali tematyczne zadania. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.