• Biegi sztafetowe

• Nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce w biegach sztafetowych w Grzybnie! Każda zawodniczka dała z siebie wszystko - gratulacje!

Za rok na pewno będzie podium!

• Akcja Kolejowe ABC

• Nasza szkoła w zeszłym roku wzięła także udział w akcji Kolejowe ABC, niestety nie udało się wygrać, ale każdy uczestnik dostał drobny upominek w postaci opaski na rękę z logiem akcji, a dyplom zdobi już gazetkę w naszej szkole.

• Rozstrzygnięcie konkursu o Koperniku

• Za nami rozstrzygnięcie konkursu jaki miał miejsce w zeszłym roku!

Wojewódzki konkurs plastyczny pt."Portret Mikołaja Kopernika" nagrody otrzymali:

Zuzia kl 4

Norbert kl 5

Anastazja kl 4

Julita kl 4

Gratulujemy!

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu świata.

Wysprzątane zostały tereny wokół szkoły oraz szkoły.

• Samorząd szkolny

• W piątek odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego. Przewodniczącą szkoły została Zuzanna Kawalec. Pozostałe funkcje będą pełnić: Martyna Bochenek oraz Tomasz Pinczewski. Gratulujemy!

• Zajęcia z ratownikiem medycznym

• Dnia 8 września po raz pierwszy swoje święto obchodzą Ratownicy Medyczni. Są to odważni i profesjonalni ludzie pracujący na pierwszej linii niesienia pomocy. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły Natalię Gesing, ratowniczkę medyczną, która utrwaliła nam wiedzę związaną z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej, numery alarmowe, sposób powiadamiania służb ratowniczych oraz konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Uczniowie sprawdzali oddech, prowadzili resustytację, układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Na koniec każdy otrzymał dyplom!

• Integracja

• Dnia 6 września klasy: 4, 5, 6 oraz 7 wybrały się na wycieczkę integracyjną do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Łowieckiej w Raciniewie. Oprócz zajęć o emocjach i motywacji do nauki były także gry i zabawy ruchowe, logiczne, rebusy, zagadki, spacer oraz ognisko.

• Wycieczka

• W pierwszym tygodniu szkoły uczniowie klas 1-3 wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Łowieckiej w Raciniewie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych, wspólnie spędzić czas na zabawie, poznać pracę leśnika oraz upiec i przekąsić pyszną kiełbaskę.

• Zbieramy naklejki

• Nasza szkoła dołączą do akcji "Zbieramy naklejki GANG MOCNIAKÓW".

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji zbierania naklejek (ze sklepu Biedronka)dla dzieci z CZD w Warszawie. Pluszaki z pewnością dadzą wiele radości małym pacjentom.

Zebrane naklejki prosimy kierować do p. Agnieszki Kołodziej bądź sekretariatu szkoły.

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 19 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę". Zrealizowaliśmy atrakcje programowe oraz pozaprogramowe bonusy: Wojskowy Cmentarz na Powązkach - Cmentarz Powstańców Warszawskich i Pomnika Polegli - Niepokonani, Autentyczny Fragment Murów Getta Warszawskiego, Stadion Narodowy, spacer i zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wieczorny spacer. Dnia 20 czerwca 2023 kontynuowaliśmy zwiedzanie zgodnie z programem, były również niespodzianki pozaprogramowe: Stare Miasto - spacer i zwiedzanie, Łazienki Królewskie - spacer i zwiedzanie, Ogród Botaniczny - zwiedzanie, spacer i zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, dodatkowo: Świątynia Opatrzności oraz Złote Tarasy. Zwiedziliśmy takze Wiszące Ogrody na Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik oraz dodatkowo zwiedziliśmy lotnisko Okęcie, spacerowaliśmy nadwiślańskim deptakiem na spotkanie z Syrenką i jechaliśmy Metrem. Dziękujemy Biuro Turystyczne Belfer-JB oraz panu Janusz Barylak za super wycieczkę i ogrom atrakcji! Te dni pozostaną w naszej pamięci.

• Pizza w klasie pierwszej

• Uczniowie klasy 1 przygotowywali wspólnie pizzę podczas nieobecności klas starszych.

Mąką na blachę BUCH!

Potem woda idzie w RUCH!

Trochę drożdży, trochę soli,

ugniatamy to powoli.

Jak już ciasto wyrobimy,

to składniki położymy.

Najpierw sos, a potem serek.

A na koniec CIACH! Plasterek.