• Językowy zawrót głowy

• Czy wiecie, że łacina jest nadal obecna w naszym życiu? Dziś przekonaliśmy się, że język łaciński nie stracił na znaczeniu - nadal stosujemy łacińskie skróty oraz sentencje. Na dodatkowych zajęciach poświęconych językowi łacińskiemu poznaliśmy słynne powiedzenia oraz dowiedzieliśmy się, jak ważny był to język w dawnej Europie.

• Poznajemy różne zawody

• Poznawanie zawodów! Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z zawodami nie tylko w teorii.

Mieli przyjemność gościć na swoich zajęciach swoich rodziców, dziadków, którzy w małej pigułce przedstawili specyfikę swojego zawodu.

Mamy nadzieje, że to nie koniec wspólnych doświadczeń...

Taką wiedzę mogli zaczerpnąć również uczniowie klasy 8, którzy zmagają się z trudnymi wyborami, dotyczącymi dalszej ścieżki rozwoju zawodowego.

• Konkurs FASCYNUJĄCA ZIEMIA

• KONKURS „FASCYNUJĄCA ZIEMIA” SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS 6-8 SZKÓŁ POSTWAWOWYCH

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu typu Short dotyczącego wybranego zjawiska, które badają geofizycy. Film może dotyczyć na przykład ekstremalnych zjawisk pogodowych, trzęsień ziemi, powodzi, występowania zorzy polarnych, zanieczyszczeń powietrza itp. (nie może być dłuższy niż 60 sekund). Nagrodą główną w konkursie jest udział w 3-⁠dniowym Obozie Naukowym do Instytutu Geofizyki PAN i obserwatoriów geofizycznych w Świdrze i Belsku, w którym weźmie udział maks. 6 zwycięzców, oraz do 6 wyróżnień.

Regulaminy i wszystkie załączniki wysłane na Librusie.

• Wielkanoc

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i spokoju, miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, a także pomyślności, optymizmu i wiary.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kokocku.

• Rekolekcje

• Nasze szkolne rekolekcje trwały od 20 do 22 marca i odbyły się po hasłem " Maryja jest zawsze z nami". Prowadził je Ojciec duchowny Adam Lis. Jego nauki skruszyły nasze serca i umysły. Przygotowane przez rekolekcjonistę opowieści opierały się na miłości, pokorze, zaufaniu do Boga oraz pozwalały zrozumieć konsekwencje naszych czynów.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, uczniowie mogli bliżej zapoznać się z tym tematem oraz zaprezentować samodzielnie wykonane plakaty.

Na znak solidarności i akceptacji z osobami cierpiącymi na autyzm uczniowie z nauczycielami udali się na marsz wokół boiska.

W tym dniu dominował kolor NIEBIESKI.