• Spektakl "Piotruś Pan"

• Uczniowie klas 1-4 wybrali się na spektakl p.t."Piotruś Pan".

Historia taka, jak zawsze, w wersji takiej, jak nigdy. Żegluga przez głębokie morskie fale, lot przez Nibylandię, złoty pył, magia, piraci – uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w opowieści o radości, przygodach, snach i marzeniach.

• Dni Otwarte w Zespole Szkół CKZ w Grubnie

• 22 marca uczniowie klas ósmych mieli przyjemność uczestniczenia w dniach otwartych w Zespole Szkół CKZ w Grubnie.

Na spotkaniu tym nasi uczniowie zapoznali się z istotą i charakterem danego zawodu. Dowiedzieli się, czym zajmuje się fachowiec wybranej profesji.

Mieli okazję czynnie uczestniczyć w zajęciach warsztatowych- poznać zawód od strony praktycznej.

Oto poznane zawody:

*Technik Hotelarstwa, *Technik Mechatronik, *Technik Architektury Krajobrazu,

* Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej,

*Technik Rolnik,

*Technik Żywienia/ Kucharz

* Mechanizacja rolnictwa

Przed nimi trudny wybór!

• Pierwszy dzień wiosny

• Jak nakazuje tradycja w Dniu Wagarowicza nie mieliśmy tradycyjnych lekcji - przywitalismy wiosnę! Wybraliśmy się na spacer po Kokocu śpiewając piosenki, a następnie rozegraliśmy mecze piłki nożnej.

• Drugie miejsce w Konkursie Przedmiotowym z geografii

• Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz ósmoklasista Kacper zajął 2 miejsce w Konkursie Przedmiotowym z geografii organizowanym przez Katolickie Pallotyńskie Szkoły w Chełmnie.

W dziesięciu konkursach brało udział blisko 400 uczestników z 40 szkół podstawowych w pięciu powiatach.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom: Kacprowi, Mateuszowi oraz Jakubowi, którzy w tym roku reprezentowali naszą szkołę!

• Konkurs z motywem SKO.

• KONKURS

Komiks z motywem SKO.

Prace można wykonać w formie papierowej na dowolnym formacie (A5, A4, A3) lub w formie elektronicznej tj. prezentacja multimedialna (PowerPoint). W przypadku wyboru prezentacji multimedialnej, minimalna ilość slajdów to 5. Praca ma przedstawiać dowolną historyjkę dot. oszczędzania w SKO.

Jest to konkurs indywidualny.

Czas trwania: od 20 marca 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

Wyniki zostaną ogłoszone do 5 maja 2023 r.

• Drzwi otwarte w Unisławiu

• 16.03 klasa 8 wybrała się na drzwi otwarte w Unisławiu, aby lepiej poznać ofertę edukacyjną oraz samą szkołę, do której możliwe że ktoś od przyszłego roku będzie uczęszczał.

Uczniowie po oficjalnej części zwiedzili szkołę wraz ze swoimi opiekunami, poznali uczniów szkoły oraz niektórych nauczycieli, odbyli także zajęcia ze strażakiem, mieli okazję przećwiczyć różne scenariusze wydarzeń,w których należy udzielić pierwszej pomocy, posłuchali o projekcie filmowym, który będzie realizowany z wykorzystaniem specjalnych historycznych kostiumów oraz rekwizytów. Uczniowie zwiedzili również sale tematyczne oraz obejrzeli prezentacje multimedialną, która została dla niech przygotowana.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 13 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III oraz klas IV-VIII, który stanowił jednocześnie eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Młodsi uczestnicy recytowali wiersze Danuty Wawiłow, natomiast starsi uczniowie zaprezentowali twórczość naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy powiedzenia na etapie gminnym.

Alina Syrocka

Nauczyciel języka polskiego

• Konkurs RATUJMY ZIEMIĘ

• Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Ratujmy Ziemię"

Załączniki wysłane na librusie.

• Europejski Dzień Logopedy

• W związku z Europejskim Dniem Logopedy w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich klas. Podczas spotkania logopeda przybliżył uczniom specyfikę tego zawodu. Uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w łamańcach językowych oraz zaprezentować własnoręcznie wykonane pomoce logopedyczne z których będą korzystać uczniowie naszej szkoły na zajęciach.

• Konkurs ogólnopolski!

Regulamin i załączniki wyślemy do Państwa na librusie.

Zapraszamy!

• Szkolny escape room

• Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w szkolnym Escape room'ie i wystawie o Leonie Szymańskim - bajończyku i hallerczyku, który poprowadziła pani Renata Jendrzejewska.

Okazało się, że trzeba było wnikliwie oglądać wystawę i czytać na planszach informacje, żeby rozwiązać zagadki i odczytać właściwe hasło, które brzmiało "Leon Szymański bajończyk i hallerczyk z Podgórza i Torunia".

Do wykonania było sześć zadań, po których uczniowie musieli poprawnie zakreślać kod QR na kartce. Kod ten posłużył do odczytania hasła z tajemnej księgi, w której czekało na nich ostatnie zadanie, do którego potrzebny był film i latarka UV.

• Bezpieczny Internet

"Mieć Internet - fajna sprawa,

gry, znajomi- jest zabawa.

Godzinka, więcej już nie,

tyle wystarczy by pobawić się.

Nie podawaj hasła w necie,

to ochroni cię w wirtualnym świecie.

Nie ściągaj nieznanych plików,

choć jest ich tu bez liku.

Nie udzielaj informacji nikomu,

w tajemnicy przed mamą, po kryjomu.

Spędzaj czas na pomaganiu,

a nie na hejtowaniu.

Facebook, Snapchat i GG

mogą też podobać się

Z nieznajomym nie rozmawiaj,

masz przyjaciół- z nimi gadaj.

Zakupy w sieci zostaw dla taty,

nie wpędzisz się w żadne raty.

A gdy problem w sieci masz,

to komputer wyłączasz.

Prosta rymowanka ta,

bądź bezpieczny, tak jak ja!"

Uczniowie naszej szkoły przygotowywali plakaty związane w Światowym dniem Bezpiecznego Internetu, a oto efekty.