W czwartek 13 października w Szkole Podstawowej w Kokocku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodwej. Uroczystość poprawadziły uczennice klasy 4- Aleksandra Wichlińska i Anna Witkowska. Część artystyczną przygotowali uczniowie zerówki, klasy 2, 4, 5 oraz 6. Uczniowie zaprezentowali wierszyki, piosenki oraz krótką scenkę humorystyczną "z życia szkoły". Wszystkim artystom dziękujemy za wspaniały występ.
Uczymy się ratować.
Każdy człowiek, duży lub mały, może być świadkiem wypadku, nieszczęśliwego zdarzenia,w wyniku którego zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Może to dotyczyć zupełnie obcej osoby, znajomego lub członka rodziny. Od tego czy znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział co robić, nie straci głowy i beż wahania zacznie pomagać, może zależeć nasze życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć jak to zrobić. Im więcej ludzi będzie posiadało umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tym więcej osób zostanie uratowanych, ocali życie. Prostych czynności ratujących życie może nauczyć się każdy, warto więc rozpocząć taką naukę już w wieku kilku lat. Klasa II z wychowawczynią p. H. Recką postanowiła zaprosić do szkoły ratownika- strażaka p.Hieronima Sarana z Centrum Edukacyjnego "Campus" aby zapoznał uczniów z podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pomógł w wykształceniu u najmłodszych gotowości niesienia pomocy innym. Okazało się, że nasi najmłodsi uczniowie wspaniale uczyli się ratować .Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia oraz recytowały numery alarmowe do odpowiednich służb. Do akcji włączyli się również uczniowie z oddziału zerowego z p.I.Wierzelewską i klasa III z p.B. Baumgart.Takie szkolenia będziemy częściej powtarzać,aby nasi uczniowie potrafili odpowiednio reagować w sytuacji, kiedy nie ma z nimi dorosłych.
Tekst: H. Recka
Spelling competition- konkurs z literowania.
23 września uczniowie klas 4 i 5 wzieli udział w konkursie z literowania w języku angielskim "Spelling competition".
Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością alfabetu w języku angielskim. I miejsce zdobył Jakub Maciak, II miejsce Anna Witkowska i Aleksander Brzdęk, III miejsce Jakub Sankiewicz. Serdecznie gratulujemy!
Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!
1 września 2016 o godzinie 8:00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kokocku rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Na inauguracji roku szkolnego 2016/2017 obecni byli uczniowie z rodzinami, grono pedagogiczne oraz pani Dyrektor Honorata Neumann. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Dyrektor, która powitała wszystkich serdecznie oraz życzyła wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal. O godzinie 9:00 w kościele w Kokocku odbyła się uroczysta Msza Święta.
Wszystkim uczniom życzymy, aby czerpali radość z odkrywania swoich talentów, byli wytrwali i starali się najlepiej jak potrafią, na miarę swoich możliwości.
"Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać." Elbert Hubbard
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Kokocku serdecznie zapraszają uczniów, rodziców na inaugurację roku szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 : 1 września o godzinie 8.00
Msza Święta - o godzinie 9.00
WYPRAWKA DO ZERÓWKI NA ROK SZKOLNY 2016/2017
Spis książek do religii
FILHARMNIA - CZERWIEC
TEAMT FILHARMONII: "Da capo al fine czyli muzyczny finał"
Finał to zakończenie cyklu sonatowego lub suitowego, a także całego dzieła. Jaki był nasz czerwcowy, muzyczny finał? Naturalnie bogaty w zróżnicowane rytmy, ciekawe melodie i nowe brzmienia, z zastosowaniem dynamiki, przy okazji był również podsumowaniem tego, co działo się w całym roku szkolnym.
"WSZYSCY CZYTAJĄ"
W piątek 10 czerwca punktualnie o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo " Wszyscy czytają". Tego dnia uczniowie czytali swoje ulubione książki. Każdy wybrał to, na co miał ochotę. Akcja miała na celu inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie nieczytającym uczniom, że obcowanie z książką to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników . Pokazaliśmy, że czytaniem można i należy się chwalić.
BIWAK NOCNY
Dnia 3 czerwca 2016 roku odbyło się w naszej szkole, już po raz kolejny, spotkanie zwane nocnym biwakiem. W godzinach popołudniowych uczestnicy biwaku zjawili się w szkole ze śpiworami i dobrym humorem. Początek to tradycyjne zakwaterowanie się oraz przedstawienie atrakcyjnego programu zajęć. Biwakowicze pozostawili bagaże w swoich salach i udali się na boisko szkolne, tam zjedli pyszne grillowane kiełbaski. Pozostałe atrakcje to: rozgrywki sportowe, gry, zabawy, dyskoteka, podchody, karaoke.
Szczególne podziękowania należą się mamom – p. Hannie Brandt oraz p. Zenonie Durak, które kolejny raz przygotowały wspaniałe stroje i straszyły nas podczas nocnych podchodów.
PROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ”
W programie Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestniczyli wszyscy uczniowie klas trzecich. Organizatorem zajęć w naszym województwie był Kujawsko – Pomorski Związek Pływacki. Każdy uczeń przystępujący do programu zrealizował 20 godzin lekcyjnych nauki pływania. Po zrealizowaniu tych zajęć, uczestnicy powinni swobodnie utrzymać się na wodzie i przepłynąć 25 metrów stylem grzbietowym. Uczniowie mieli zapewnioną opiekę w drodze na obiekty sportowe i w drodze do domu.
Treści programowe:
Etap pierwszy: ćwiczenia oswajające z wodą oraz nauka podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym (20 lekcji).
Faza 1 – (lekcje 1-5) : opanowanie podstawowych czynności w wodzie, zanurzanie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, opanowanie wydechu do wody, ćwiczenia wypornościowe.
Faza 2 – (lekcje 6-10): wykonanie leżenia na piersiach i grzbiecie, wykonanie prostych skoków, opanowanie poślizgów na piersiach.
Faza 3 – (lekcje 11-15): opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych do kraula na grzbiecie, elementy nurkowania w głąb, opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych do kraula na piersiach z poprawnym wydechem.
Faza 4 – (lekcje 16-20): opanowanie pracy kończyn górnych do kraula na grzbiecie, elementy nurkowania w dal i w głąb, wykonywanie skoków do wody głębokiej, gry i zabawy z wykorzystaniem poznanych elementów w formie festynu lub zawodów.
WYCIECZKA DO CENTRUM HANDLOWO-ROZRYWKOWEGO TORUŃ PLAZA
09. 06. 2016 r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawczyniami - p. Mirosławą Żmudą-Wojtuń, p. Barbarą Murzyn i p. Alina Syrocką – pojechali na wycieczkę do kina Cinema City na projekcję filmu „The Angry Birds Movie”.
Angry Birds to filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory grę „Angry Birds” ściągnęło ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi.
Dalszym etapem wycieczki był pobyt w jedynej w Toruniu wielotorowej kręgielni Lucky Star. W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się ze sposobem i zasadami gry w bowling.
Cele i założenia programowe wycieczki to:
- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór sztuki filmowej,
- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz środkach transportu,
- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Realizacja Programu Rządowego „Książki naszych marzeń”
Realizacja Programu Rządowego „Książki naszych marzeń”
Biblioteka naszej szkoły przystąpiła w tym roku do programu rządowego „Książki naszych marzeń”. Główne cele programu to:
- zakup dla uczniów książek do czytania dla przyjemności,
- doposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata,
- promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych,
- wzbogacenie oferty bibliotek szkolnych w książki wybrane przez uczniów – atrakcyjne dla nich,
- rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej,
- rozwijanie współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi.
Udział w programie umożliwił zakup 53 nowych książek do biblioteki szkolnej, które nie tylko wzbogaciły jej księgozbiór, ale dostarczyły dzieciom wielu ciekawych wrażeń, przyjemności czytania oraz możliwości rozwijania zainteresowań. Listę tytułów książek zredagowano na podstawie analizy księgozbioru biblioteki szkolnej oraz opinii uczniów i nauczycieli. Czytelnicy do „książek naszych marzeń” wytypowali literaturę beletrystyczną (przygodową, detektywistyczną, obyczajową, fantastyczną, baśnie i opowiadania dla młodszych dzieci), literaturę popularnonaukową oraz związaną z zainteresowaniami uczniów. Wybrane pozycje książkowe swoją fabułą rozbudzają ciekawość czytelnika otaczającą go rzeczywistością oraz inspirują do twórczego działania. Dlatego też mamy nadzieję, że będą to autentycznie „książki naszych marzeń”. Książki znalazły się na specjalnej półce w bibliotece, ułatwiając czytelnikom swobodny wybór nowej lektury.
Wydarzenia czytelnicze w ramach programu „ Książki naszych marzeń.”
1.Wybory książek –stworzenie listy książek polecanych przez uczniów-udział w głosowaniu.
2. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.
3.„Wędrująca książka „ –kąciki klasowe.
4. Wykonanie gazetek
- Złote myśli o książkach
-plakaty promujące czytelnictwo
-„Co czytali nasi rodzice , gdy mieli 12 lat-wywiady z rodzicami
5. Kącik dla rodziców-Dlaczego warto czytać dzieciom książki?
6. Międzynarodowy Dzień Książki –wizyta w bibliotece Publicznej
7.Konkurs czytelniczy –Mistrz pięknego czytania.
8.Starsi czytają młodszym.
9. Książeczki z wiszącej półeczki.
10. Zabawa z książką-prezentacje fragmentów lektury przez uczniów.
11. Konkurs czytelniczy ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy.”
12. Ilustracje do bajek, baśni, opowiadań.
13. Nasze dzienniczki lektur.
14.Szkolny konkurs czytelniczy „ Mistrz pięknego czytania”.
-.kl.III- Aleksandra Wichlińska
- kl.IV- Kinga Zawaryńska
- kl. V- Sandra Lewandowska
- kl.VI. –Julia Gaładyk
15.Gminny konkurs czytelniczy „ Mistrz pięknego czytania”
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
GMINNY KONKURS CZTELNICZY " MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"
- Mistrzowie pięknego czytania z naszej szkoły w składzie - Marcel Kawalec, Aleksandra Wichlińska, Kinga Zawaryńska, Sandra Lewandowska i Julia Gaładyk- 2 czerwca 2016r. wzięli udział w gminnym konkursie czytelniczym "Mistrz Pięknego Czytania", który zorganizowała Biblioteka Gminna w Unisławiu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II-VI. Każdy uczestnik konkursu czytał wylosowany fragment tekstu książki w ramach programu "Książki naszych marzeń". Jury oceniało: piękne przeczytanie fragmentu tekstu: dykcję, intonację,modulację głosu, interpretację, a także technikę czytania nieznanego tekstu. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców. Z naszej szkoły w poszczególnych kategoriach uczniowie zajęli następujące miejsca:
-Aleksandra Wichlińska -III miejsce
- Kinga Zawaryńska -III miejsce
- Sandra Lewandowska -II miejsce
- Julia Gaładyk - II miejsce
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i nagrody rzeczowe.ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
XIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY "O PIÓRO STAROSTY POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO"
2 czerwca 2016 roku o godzinie 12.00 w Zespole Szkół w Starogrodzie odbył się XIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY "O PIÓRO STAROSTY CHEŁMIŃSKIEGO". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu powiatu chełmińskiego.
Z kategorii klas I-III - naszą szkołę reprezentował Jakub Sankiewicz, który zdobył III miejsce!
Z kategorii klas IV-VI - naszą szkołę reprezentował Jakub Maciak.
Zadaniem uczestników było poprawne napisanie ze słuchu treści dyktanda, tekst został odczytany przez lektora. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodictwem nauczycieli języka polskiego. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny. Trzeba się było wykazać znajomością ortografii i interpunkcji. Zaraz po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki, natomiast Pani dyrektor Ewa Kaczmarek wraz z Sekretarzem Powiatu - Tadeuszem Derebeckim wręczyli nagrody i dyplomy w imieniu Starosty Chełmińskiego.
DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca 2016 r. przeżywaliśmy niezwykle miłą uroczystość. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Otowicach. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas, brali udział w licznych grach i zabawach ruchowych. W przerwach pomiędzy zabawami dzieci mogły posilić się pysznymi kiełbaskami oraz słodkimi lodami. Niewątpliwie największą atrakcją była przejażdżka bryczką, jazda konna oraz wspólne ognisko.
FILHARMONIA - MAJ
TEMAT FILHARMONII : "Wiedeńska bombonierka"
Wiedeńska bombonierka pełna różnokształtnych czekoladek – czekoladki kwartetowe, orkiestrowe, symfoniczne, operetkowe, mozartowskie, beethovenowskie, czekoladki Straussa, o smaku walca i czardasza. Najsłodsze czekoladki muzyczne prosto z Wiednia!
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
- W piątek 20 maja 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy o tytuł " Mistrza Pięknego Czytania". Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klas od II do VI. Jury w składzie: p. Barbara Murzyn, p. Alina Syrocka, p. Marzena Okońska i p .Krystyna Bruś oceniały popisy czytelnicze uczniów. Uczestnicy konkursu czytali na głos wylosowane fragmenty tekstu książek zakupionych w ramach programu " Książki naszych marzeń". Po owocnych obradach wytypowano Mistrzów Pięknego Czytania w poszczególnych kategoriach :
- z klasy II- tytuł "Mistrza Pięknego Czytania"- otrzymał Marcel Kawalec,
- z klasy III- Aleksandra Wichlińska,
- z klasy IV- Kinga Zawaryńska ,
- z klasy V- Sandra Lewandowska,
- z klasy VI - Julia Gaładyk.
Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym w Unisławiu i tam również będą walczyć o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
Wszystkim gratulujemy.
Archiwum Aktualności