Zwycięscy konkursu ekologicznego – etap szkolny:
Jakub Maciak
Natalia Ciechacka
Szymon Zając
Karol Brzdęk
Sandra Lewandowska
Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie gminnym.
Zwycięscy konkursu ekologicznego – etap szkolny:
Jakub Maciak
Natalia Ciechacka
Szymon Zając
Karol Brzdęk
Sandra Lewandowska
Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie gminnym.
UWAGA!
Zamiana Słodkich Piątków
na Słodkie Środy
Dnia 4 kwietnia rozpoczął się szkolny kiermasz ozdób świątecznych. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na zakup materiałów plastycznych, które zostaną wykorzystane na kolejnych warsztatach, na które serdecznie już zapraszamy.
Drugi Słodki Piątej już za nami. Serdecznie dziękujemy Wspaniałej Mamie p. J. Zawiasińskiej i Wspaniałej Babci p. E. Danielewicz za pyszne ciasta.
Dnia 5 kwietnia na drugiej lekcji odbędzie się etap szkolny Powiatowej Olimpiady Ekologicznej. 5 osób z najlepszymi wynikami weźmie udział w etapie gminnym w Unisławiu w dniu 11 kwietnia.
Informacje: p. Monika Bobin
Zapraszamy do wzięcia udziału uczniów klas 4 – 6.
Prace plastyczne na konkurs Eko-Zając i Pisanka wielkanocna
Czas Świąt Wielkanocnych, jest bardzo radosnym okresem. Święta te są bardzo rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Z tej okazji zorganizowaliśmy w Naszej Szkole warsztaty plastyczne, na które to zaprosiliśmy Rodziców naszych dzieci, ale nie tylko. W miłej atmosferze w towarzystwie Grona Pedagogicznego z Panią Dyrektor na czele przygotowaliśmy ozdoby świąteczne. Wszystkie dekoracje będą sprzedawane podczas szkolnego kiermaszu. Wspólna intensywna praca, przy kawie i herbacie pozwoliła uczestnikom rozwinąć ukryte talenty plastyczne. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą, za którą bardzo dziękujemy.
Opiekun konkursu p. M. Żmuda - Wojtuń
Prace należy składać do 12.04.2017 r.
Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej w Kokocku trwały od 27.03. - 29.03.2017 r. Dzieci naukę rekolekcyjną rozpoczynali o godz. 8.00. w kościele p. w. Niepokalanego Serca NMP. Rekolekcje prowadził ks. proboszcz Henryk Łoziński. W szkole przez dwa dni uczniowie przygotowywali na konkurs palmy wielkanocne. Śpiewaliśmy piosenki religijne i oglądaliśmy film o objawieniach w Fatimie. W ostatni dzień było ogłoszenie wyników. Ks. proboszcz ufundował nagrody: dla klas młodszych słodki upominek, a starsi uczniowie otrzymali poświęcony krzyżyk i wizerunek Jana Pawła II z wstawienniczą modlitwą. Najładniejsze palmy zrobili:
Jakub Sankiewicz klasa IV
Jakub Górecki klasa V
Damian Reszczyński klasa VI
Piknik z parowozem w roli głównej
Kolejny piknik kolejowy z zabytkową legendą zapowiada się na sobotę, 8 kwietnia w godz. 13.00 – 14.30. Pociąg KO-PIERNIK na unisławskie tory wjedzie około godz. 13:45. W Unisławiu turyści skorzystają z licznych atrakcji, przygotowywanych z okazji kolejowego wydarzenia. Szczegóły na plakacie. GOK w Unisławiu zaprasza organizacje i instytucje do współpracy przy organizacji kolejowego święta. Odjazd pociągu planowany jest na 14.30.
Pierwszy Słodki Piątek już za nami. Serdecznie dziękujemy czterem Wspaniałym Mamom: p.M. Banaszek, p. A. Oświecińskiej, p. A. Stranz, p. J. Wnęk za pyszne ciasta i babeczki.
W piątek 31.03.2017 r. organizujemy wielkanocne warsztaty plastyczne. Wszystkich chętnych rodziców, byłych uczniów, osoby chcące spędzić miło i sympatycznie wolny czas zapraszamy do wspólnej zabawy. Zapewniamy materiały plastyczne, świetną atmosferę, gorące napoje o gwarancję dobrej zabawy.
Zapraszamy na godzinę 15.00.
Eko – Zając
Konkurs polega na wykorzystaniu materiałów ekologicznych, recyklingowych do stworzenia jak największego i najpiękniejszego zająca wielkanocnego. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy indywidualni oraz grupy.
Pisanka wielkanocna
Konkurs polega na wykonaniu najpiękniejszej i najciekawszej pisanki wielkanocnej. Prace wykonane na jajkach surowych lub ugotowanych będą zdyskwalifikowane. W konkursie mogą wziąć udział tylko uczestnicy indywidualni. Technika wykonania pracy jest dowolna.
W konkursach mogą wziąć udział:
- dzieci wieku przedszkolnym
- klasy II, III, IV, V VI
Kryteria oceniania:
- pomysłowość
- estetyka wykonania
- samodzielność
Organizatorem konkursów jest Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”
Prace należy dostarczyć do 31.03.2017 r.
Opiekun konkursu - p. I. Wierzelewska
SŁODKIE PIĄTKI W NASZEJ SZKOLE
Zapraszamy na „wiosenne piknikowanie” w każdy piątek na dużej przerwie o godzinie 10:10 i 11:15. W stołówce można będzie kupić pyszne ciasta upieczone przez Waszych wspaniałych Rodziców.
Pieniądze ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na nagrody podczas Pikniku Rodzinnego w naszej szkole, który odbędzie się w czerwcu.
Koszt kawałka ciasta 2 zł.
SMACZNEGO!
Konkurs na wiersz o Naszej Szkole!
Konkurs dla uczniów klas 3-6 SP na najciekawszy rymowany WIERSZ o naszej szkole. Wiersz może być pracą jednego autora lub dwojga uczniów. Na wszystkich utalentowanych poetów czeka bardzo dobra ocena z języka polskiego, a dla autora najlepszego wiersza-nagroda książkowa.
Wiersze proszę składać u p. Aleksandry Cichorackiej do ŚRODY 29 marca.
20 marca gościliśmy w naszej szkole p. Monikę wraz ze swoim pupilem. Kebab jest psem rasy Cavalier king charles spaniel, który od szczeniaka jest szkolony, aby móc pracować z dorosłymi i dziećmi. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak dbać o zdrowie naszego pupila oraz w jaki sposób pielęgnuje się sierść psa. W trakcie zajęć wspomniano również o bardzo groźnej chorobie dla czworonoga Babeszjoza, którą przenoszą kleszcze. Dlatego należy pamiętać, aby sprawdzać sierść psa po spacerze w lesie lub w parku. P. Monika wraz z Kebisiem pokazała mam zabawy: mostek i kamyczek oraz tunel, w których uczestniczyli uczniowie.
Dziękujemy za spotkanie.
p. Monika i Kebab
17 marca (piątek) najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zaczarowanym i magicznym świecie baśni. Gra i kostiumy aktorów wywołały uśmiech i zachwyt na twarzach małych widzów. Były zabawy, wesołe piosenki i konkursy, za które uczestnicy byli nagradzani.
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w listopadzie 1991r. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego na świecie miały miejsce w 2000 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go w 2005 r.
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego służą przede wszystkim podkreśleniu różnorodności językowej i kulturowej. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mieli okazję wspólnie z rodzicami, kolegami i koleżankami z klasy oraz nauczycielami przeczytać wybrane wiersze polskich poetów t.j. J. Tuwima czy J. Brzechwy oraz spróbować swoich sił w czytaniu łamańców języków t.j.:
Jerzy nie wierzy, że na wieży leży gniazdo nietoperzy.
Jestem ze Szwecji, cóż, że ze Szwecji.
Król Karol kupił Królowej Karolinie korale koloru koralowego.
Leży Jerzy koło wieży i nie wierzy, że na wieży leży gniazdo nietoperzy.
Mąż gżegżółki w chaszczach trzeszczy, w krzakach drzemie kszyk. A w Trzemesznie straszy jeszcze wytrzeszcz oczu strzyg.
Nie wiem, czy cietrzewie w dżdżysty dzień siadają na drzewach.
Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 4 i 6.
W poniedziałek obchodzimy "Święto Wiosny". Uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków. W tym dniu obowiązuje kolor zielony. W programie są warsztaty z kynoterapii, gry, zabawy, rebusy, zajęcia plastyczne i pokaz mody wiosennej. Wszyscy uczniowie kończą zajęcia o godzinie 12.10.
16 marca ( czwartek) naszą szkołę odwiedziła Kapsuła Czasu. Dzięki lekcji żywej historii mogliśmy przenieś się w czasy Mieszka I.
W programie lekcji:
- spektakl historyczny,
- prezentacja strojów i uzbrojenia,
- pokaz walki,
- konkurs z nagrodami.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Powered by aSc EduPage