• Zawody sportowe

• Czwartek Lekkoatletyczny w środę? Czemu nie! 28 września na Stadionie Miejskim w Chełmnie rywalizowały ze sobą reprezentacje szkół podstawowych z powiatu chełmińskiego. Uczniowie z naszej szkoły również podjęli to wyzwanie i dali z siebie wszystko. Szczególne gratulacje należą się Michałowi Zabłockiemu, który wywalczył drugie miejsce w rzucie piłką palantową.

• Wycieczka do Torunia

• Dnia 27 września wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Najpierw odwiedziliśmy Leśną Szkołę na Barbarce, gdzie rozmawialiśmy o ważnych tematach dotyczących środowiska jak segregacja śmieci czy ochrona przyrody. Następnie podziwialiśmy piękne zabytki Torunia, starówkę, pomnik Mikołaja Kopernika oraz spędziliśmy razem czas w dobrej atmosferze. Czekamy na następny wyjazd!

• Wybory do samorządu szkolnego

• W piątek uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje programy wyborcze, aby jak najlepiej przybliżyć ich kandydaturę na stanowisko przewodniczacego samorządu uczniowskiego.

W tym roku oferta została poszerzona o funkcję pomocnika zaraz po przewodniczącym i zastępcy.

Przemyślcie dobrze sprawę, bo już w poniedziałek odbędą się wybory!

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia!

• Wieczór integracyjny klasy pierwszej

• Klasa pierwsza wspólnie z rodzicami i wychowawca spędziła miłe popołudnie na zabawach i ognisku.

Nie ma jak ognisko w lesie -

tak najstarsza plotka niesie!

Przy nim obiad zjesz smaczniutki,

ogień grzeje Cię cieplutki. (...)

Bawią się beztrosko dzieci!

Dym z ogniska w niebo leci

i unosi się do słońca,

można by tak trwać bez końca!

• Zabawy plastyczne klasy drugiej

• Przed Wami to rzecz jasna, że druga klasa,

prezentuje się niczym uczniowie Picassa!

Edukacja plastyczna kreatywnie nas rozwija,

a to wcale tak szybko nie przemija

Swojego przyjaciela rysowali

I na koniec pracy kredy pozbierali.

• Zajęcia z fotografii

• Fotografia to nie łatwa sztuka,

obiektywu żaden artysta nie oszuka.

Sesja w plenerze przemyślana dobrze była, aby modelka w nowej roli się odkryła.

Modele zaś paniom równi, swoje pomysły słali, jak z niejednej wytwórni.

Pani Magda nas zachęca, co spotkanie tylko rozkręca, a efekty Naszej pracy tuż przed wami, zostańcie naszymi wiernymi fanami.

• Sztafetowe biegi przełajowe

• Sztafetowe biegi przełajowe to fajna sprawa, z trzecim miejscem wróciła nasza reprezentacyjna plejada!

Z Panią Olą ostro trenujemy, dzięki czemu na zawodach sportowych popis swych sił dajemy

Wszystkim uczniom gratulujemy i jak zawsze wiernie kibicujemy!

• Klasa pierwsza przesadza kwiatki

• Pierwsza klasa oficjalnie może już przy kwiatkach pomagać mamie.

Rękawiczki i łopatki poszły w ruch,

nie był im straszny ziemi brud!

O korzenia roślinek chłopcy zadbali, wcale się ich nie bali mimo, że trochę przy nich dłubali.

Z panią Agnieszką przyrodniczy kącik stworzyli a przy tym się nie przemęczyli!

Roślinki na koniec zostały podlane,

oj chyba będzie na muzyce o tym śpiewane!

• Mały Ratownik

• Ratownikiem być to nie taka łatwa sprawa,

przekonała się o tym maluchów gromada,

Obserwacja, spokój to nie jedyna zasada,

nie tylko gdy ktoś upada!

O bezpieczeństwo dbajmy zawsze i wszędzie,

a pani Hania w tym szkolić Nas będzie.

• Szkoły Pełne Talentów

• Miło nam ogłosić, że bierzemy udział w akcji Szkoły Pełne Talentów i zachęcamy do przyłączenia się by wspólnie zbierać Talenciaki.

Skrzynki do których będzie można je wrzucać będą ustawione w kilku miejscach w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się!

• Święto Kapusty

• Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Święcie Kapusty i reprezentowali naszą szkołę.

• Szkolenie o bezpieczeństwie

• Dziś klasa pierwsza uczestniczyła w szkoleniu o bezpieczeństwie, które zostało przeprowadzone przez klasę drugą. Oprócz utrwalania wiadomości z zajęć była to świetna okazja do poznania się bliżej z rówieśnikami.