• Święto Dyni

• W piątek obchodziliśmy w szkole Święto Dyni.

Dynia pochodzi z Ameryki Środkowej. W Polsce popularnie zwana była pod nazwą bania. Historia dyni sięga czasów starożytnych – słynny wódz, polityk i wielki smakosz Lukullus (117–56 r. p.n.e.) podawał na swoich ucztach dynię smażoną w miodzie.  W XV w. dynia przypłynęła na statkach Krzysztofa Kolumba – on sam zresztą odnotował w swoim pamiętniku dzień, w którym po raz pierwszy ujrzał to niezwykłe olbrzymie warzywo. Początkowo Europejczycy traktowali dynię jako egzotyczną ciekawostkę, jednak wkrótce odkryli jej zalety i już 100 lat później uprawiano ją w niemal wszystkich krajach naszego kontynentu. W Polsce szybko zdobyła popularność – pożywne i smaczne potrawy z dyni pojawiały się na wszystkich stołach.

Zorganizowaliśmy zabawy, quizy i konkursy. Było wesoło i  zabawnie.

• Dzień Kundelka

• Dnia 25 października świętowaliśmy Dzień Kundelka. Opowiadaliśmy o naszych domowych zwierzakach oraz śpiewaliśmy słynne piosenki o psach. Na zajęcia przybyła także Masza - piesek, który pokazał nam różne sztuczki. Opiekujcie się swoimi czworonożnymi przyjaciółmi!

• Szkolny biwak

• W nocy z dnia 22.10 na 23.10 odbył się w naszej szkole biwak. Czekało na nas wiele atrakcji - escape room, malowanie twarzy, fitness, zabawy z ziemniakiem, wyścigi rzędów, eksperymenty chemiczne, poszukiwanie skarbów i tańce. Nocowanie w szkole to świetna zabawa!

• Wyjazd do kina

• W tym tygodniu wybraliśmy się do Bydgoszczy, by obejrzeć w kinie "Czarny Młyn". Zwiedziliśmy także Wyspę Młyńską i mieszczące się na tym terenie atrakcje turystyczne. Czekamy na kolejny wyjazd!

• Narodowe Czytanie

• Szkoła Podstawowa w Kokocku dołączyła do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. To już 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to dramat Moralność pani Dulskiej, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Do  akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się zaproszeni goście Pan Jakub Danielewicz - Wójt Gminy Unisław, Pani Monika Bobin- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kokocku, nauczyciele - Pani Małgorzata Sokołowska,  Pani Magdalena Chłościńska oraz uczniowie - Nikol Podlasińska, Zofia Mądrzejewska, Martyna Oświecińska oraz Kacper Kampiński. Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Do zobaczenia w przyszłym roku.Nauczyciel języka polskiego.

• Dzień Chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim naszym kolegom zdrowia, zadowolenia z siebie, sukcesów w szkole, wspaniałych przyjaźni i miłych niespodzianek!

• Dzień Sportu

• Dnia 17 września uczestniczyliśmy w Dniu Sportu zorganizowanym w Unisławiu. Graliśmy w palanta, tańczyliśmy, graliśmy w piłkę oraz spotkaliśmy się z policjantami i strażakami. Dziękujemy za zaproszenie i świetną, wspólną zabawę.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Zapraszamy wszystkich uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Organizacja dnia 1 września przedstawia się następująco:

* godz. 9.00 - msza św. w kościele

*godz. 10.00 - rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

Jeśli nie będzie padać deszcz, spotykamy się na boisku szkolnym. W przypadku opadów deszczu uczniowie udają się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami:

- klasa 1 - sala nr 4 - wychowawca p. Hanna Recka

- klasa 2 - sala nr 5 - wychowawca p. Bogumiła Baumgart

- klasa 3 - sala nr 7 - wychowawca p. Agnieszka Kołodziej

- klasa 4 - sala nr 2 - wychowawca p. Hanna Jurczyk

- klasa 5 - sala nr 1 - wychowawca p. Patrycja Herzog

- klasa 7 - sala nr 6 - wychowawca p. Małgorzata Sokołowska

- klasa 8 - sala nr 3 - wychowawca p. Karolina Maćkiewicz

Dowozy: autobus szkolny tego dnia rusza spod szkoły o godz. 8.15 i odwozi dzieci od godz. 10.45.

Zapraszamy serdecznie rodziców dzieci z klas 1 i 3.

• Dzień Dziecka

• W tym roku bawiliśmy się świetnie - dopisała pogoda, mieliśmy dobry humor i otrzymaliśmy różne upominki.

• Julita i Bartek

• Pamiętacie Bartka? Dziś jest już absolwentem naszej szkoły, a opowie o nim jego siostra Julita.

• KONKURS WIELKANOCNY

• Wykonaj pisankę ze słówkami w języku angielskim. Zapisz od 7 do 10 wyrazów i zrób do nich rysunki. Na zdjęciu widzisz przykład - obrazki pochodzą ze strony dzieciakiwdomu.pl. Technika pracy jest całkowicie dowolna. Gotową pisankę wyślij poprzez Teams (szczegóły podczas lekcji).