Klasa I i II miały swoje klasowe andrzejki.Zabawy i radości było wiele.Dzieci przebrane za wróżki i czarodziejów poznawały "swoją przyszłość".
Klasa I i II miały swoje klasowe andrzejki.Zabawy i radości było wiele.Dzieci przebrane za wróżki i czarodziejów poznawały "swoją przyszłość".
Dnia 30 listopada 2018 roku uczniowie klasy drugiej zakończyli zajęcia z pływania w ramach projektu "Umiem pływać". Była to świetna zabawa i nauka. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, że mogliśmy z tych zajęć skorzystać!
Mikołajki to bardzo dobry dzień, aby pomóc innym. Nie wszyscy spędzają go w swoich domach – niektóre dzieci muszą tego dnia być w szpitalu. Z tego powodu wzięliśmy udział w akcji Onko-Mikołaje i przygotowaliśmy paczkę z prezentami dla Dzieci z Kliniki Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy.
Dnia 30 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Przeprowadzone ćwiczenia przebiegły sprawnie, co świadczy o tym, że znamy procedury dotyczące zachowania się w przypadku wybuchu pożaru. Po usłyszeniu sygnału alarmowego opuściliśmy sale i udaliśmy się w miejsce zbiórki. Nastąpiła kontrola budynku oraz odwołanie alarmu. Wróciliśmy do codziennych zajęć, ale pamiętamy, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.
Muzyka stanowi ważną część życia. Dla wielu z nas słuchanie ulubionych utworów należy do codzienności. Spotkanie z muzyką etniczną było więc interesującą lekcją, podczas której mogliśmy zapoznać się z egzotycznymi instrumentami, zagrać na nich oraz nadać im własne nazwy.
Dnia 16 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chełmnie odbył się etap powiatowy konkursu języka angielskiego. Jakub Górecki, uczeń klasy VI, otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
Klasy 1,2 i 4 odwiedziły Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Łowieckiej w Raciniewie.
Pani Joanna Chrobak-Jankierska przybliżyła uczniom wiedzę o przyrodzie i ekologii.Wspaniale opowiedziała o zwierzętach i ich potomstwie.Na zakończenie wizyty dzieci podzielone na grupy rysowały przyrodnika-ekologa z jego atrybutami.To był udany i pouczający wyjazd.
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszego kraju.
W przeddzień tego radosnego święta w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez mgr Honoratę Neumann
O godz. 11:07 rozpoczęła się akademia - prowadząca: Sandra Lewandowska powitała wszystkich i wprowadziła w temat wspólnego spotkania, o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Polsko kochana, dziś święto Twoje,
dlatego właśnie z flagą tu stoję.
W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności,
w hołdzie poczucia ludzkiej godności
Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy VII przypomnieli zebranym wszystkie wydarzenia z historii narodu, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapach Europy i świata, przez dzieje narodu w okresie rozbiorów wypełnionych walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskaliśmy wolność. Całość prowadziły Sandra i Natalia uczennice klasy VIII, Damian i Dawid z klasy IV zaśpiewali piosenkę, a wszyscy uczniowie klas IV - VIII śpiewali najpiękniejsze pieśni patriotyczne i legionowe: Przybyli ułani pod okienko , Ułani, ułani, Wojenko, wojenko, Białe róże, Miejcie nadzieję, Marsz, marsz Polonia, Serce w plecaku, Marsz I Brygady, Pierwsza kadrowa, Płynie, Wisła płynie, Tu wszędzie jest moja ojczyzna, Jak długo na Wawelu, Kocham Cię Polsko, Póki Polska żyje w nas.
Myślą przewodnią tegorocznej akademii były słowa Józefa Piłsudskiego:
„Naród , który traci pamięć przestaje być narodem”
Największe wrażenie na biorących udział w akademii zrobiła pieśń „Póki Polska żyje w nas”
Póki Polska żyje w nas,
Póty nie zginie.
Orzeł Biały jeszcze raz
Skrzydła rozwinie.
Jeszcze zerwie pęta z nóg Gotów do lotu.
Jeszcze zabrzmi złoty róg.
Bądź gotów, bądź gotów.
9 listopada 2018 r. godzinie 10.40 wszyscy zebrali się w sali, gdzie rozdawane były nagrody za szkolne konkursy: historyczny i plastyczny. Konkurs historyczny rozgrywał się w 3 kategoriach wiekowych. Organizatorami konkursu były:
W klasach IV – V panie: mgr Małgorzata Sokołowska i mgr Patrycja Herzog,
w pozostałych klasach – mgr Honorata Neumann
W kategorii klas młodszych największą wiedzą zabłysnęli:
I miejsce - Miłosz Cygan – kl.II
II miejsce - Jakub Ciechacki - kl. II
III miejsce - Nicolas Potyrała – kl. II
Wyróżniły się też 3 uczennice z klasy I
Martyna Bochenek, Lena Lemańczyk, Kinga Mondrzejewska.
W kategorii klas IV – V największą wiedzą wykazali się:
I miejsce – Kacper Kampiński – kl. IV
II miejsce – Patryk Oświeciński – kl. V
III miejsce – Jakub Owczarek – kl. IV,
a w kategorii klas VI, VII, VIII:
I miejsce – Jakub Sankiewicz – kl. VI
II miejsce – Jakub Maciak – kl. VII
III miejsce – Anna Witkowska – kl. VI
Ogólnie w konkursie historycznym;”1918 – 2018 setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” wzięło udział – 31 uczniów. GRATULUJEMY WIEDZY!!!
Na co dzień nie zastanawiamy się nad kwestią bezpieczeństwa i działań przeciwpożarowych. W celu przypomnienia sobie tych ważnych zasad, gościł u nas strażak, st. asp. pan Tomasz Klemiński. Opowiedział, jak ważne jest posiadanie czujnika wykrywającego czad. Ponadto, wskazywał przyczyny pożarów w gospodarstwach domowych i uwrażliwiał na zachowywanie ogólnych zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy za cenne informacje.
We wtorek 6 listopada w Grzybnie odbyły się gminne indywidualne zawody przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały 3 dziewczyny i 4 chłopców. Pomimo tego, że nie udało się stanąć na podium i tak dziękujemy za sportową rywalizację. Na szczególną pochwałę zasługuje Dawid Waskiel z czwartej klasy, który zajął 5 miejsce.
Obranie właściwej drogi zawodowej jest bardzo ważną decyzją. Z tego powodu odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji w Chełmnie, aby zapoznać się z zawodem policjanta i specyfiką pracy w policji. Po zajęciach edukacyjnych wybraliśmy się na posiłek w celu integracji i wzmacniania pozytywnych relacji koleżeńskich.
30 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kokocku zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej .Uroczystość uświetnił swą obecnością zaproszony ksiądz proboszcz, rodzice oraz nauczyciele i uczniowie.
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Dzieci zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek a nawet grą na skrzypcach. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.
W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – Monika Bobin dokonała symbolicznego pasowania na ucznia życząc pierwszakom samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.
Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie legitymacji szkolnych, pamiątkowych dyplomów i upominków . Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.
Jakub Owczarek, Kacper Kampiński , Mateusz Maciak, Zofia Mądrzejewska, Jakub Maciak, Jakub Górecki i Natalia Ciechacka to zwycięzcy I edycji konkursu Mistrz Języka Angielskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkowym świętem, w którym składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Dziękujemy za trud przekazywania wiedzy.
Dnia 2 października w SP Kokocko odbyło się spotkanie dzieci klas "0", I, II z panem policjantem Sławomirem Chacińskim i przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Toruniu Oddział w Unisławiu panią Dominiką Szyprytkowską na temat: "Bezpieczne poruszanie się po drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu" oraz "Z działalności banku i o oszczędnościach w SKO".
Czytanie książek jest nadal bardzo ważnym i ciekawym sposobem spędzenia czasu, ponieważ rozwija naszą wyobraźnię i zdolność wczucia się w sytuację bohatera opowieści. Z tego powodu w piątek 28.09.2018 roku obchodziliśmy Dzień Słodziaka, podczas którego wspólnie czytaliśmy książki. Usłyszane historie były początkiem dalszych zabaw: plastycznych, muzycznych i ruchowych.
Dzień Języków Obcych świętowaliśmy biorąc udział w różnych grach i zabawach językowych. Słuchaliśmy obcojęzycznych piosenek, układaliśmy puzzle, odgadywaliśmy zaszyfrowane w języku angielskim hasła i rozwiązywaliśmy quiz kulturoznawczy. To doskonałe połączenie nauki i zabawy.
Oto nasza drużyna! Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za obecność i wsparcie. Jesteście SUPER!
Pierwsze zebranie z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się 18 września o godzinie 16:00.
Serdecznie zapraszamy!
Powered by aSc EduPage