Tworzenie świec żelowych - fotoreacja:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1013772765327768.1073741909.854033504635029&type=3
Tworzenie świec żelowych - fotoreacja:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1013772765327768.1073741909.854033504635029&type=3
Celem wykładu zatytułowanego "Zagrożenia powodziowe i strategie ochrony" było przybliżenie uczniom zjawska powodzi, pokazanie, jakie jest zagrożenie powodziowe w Polsce, uświadomienie, że skutki powodzi nie sprowadzają się tylko do uszkodzonych dróg i zalanych budynków oraz przedstawienie - jak obecnie na świecie i w Polsce myśli się o skutecznym ograniczaniu skutków powodzi ( zgodnie z filozofią Dyrektywy Powodziowej Unii Europejskij).
Dzieci z klas trzeciej oraz zerówki w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie, jak co roku piekły pierniczki. Ciasto na pierniki zostało już dzień wcześniej przygotowane przez mamy naszych uczniów (pragniemy podziękować wszystkim rodzicom, którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).
Dzieci wałkowały ciasto na pierniki, a następnie wykrawały różne kształty dzięki niezliczonej ilości foremek- to dopiero była zabawa. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, to po szkole zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych smakołyków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Oczywiście pierwsza blaszka ciasteczek wylądowała w brzuszkach naszych dzieci. Zabawa była naprawdę świetna, a zachwyceni uczniowie nie mogli doczekać się chwili, w której zaczną ozdabiać swoje ciasteczka.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
27 listopada w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców.Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło mamom naszych uczniów odkryć skrywane talenty, a nam nauczycielom poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły.Powstałe prace zostały przeznaczone na "Kiermasz świąteczny", z którego dochód zostanie przeznaczony na organizację 24 Finału WOŚP. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach mamom,cieszymy się,że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.
Warsztaty zorganizowały panie-Ilona Wierzelewska i Hanna Recka.
30 LISTOPADA 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie andrzejkowej.
Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną - pozwalała zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji oraz obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.
"Andrzejki" w naszej szkole rozpoczęły się wróżbami, które najmłodsi uczniowie traktowali bardzo poważnie.W tym dniu wróżyli sobie wszyscy. Przepowiednie dotyczyły wielu ważnych tematów.
Najczęściej dotyczyły życia uczuciowego, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej, a nawet postępów w nauce.Śmiechom i zabawie nie było końca, każdy chciał wziąć udział w harcach.
Dzieci ze Szkoły Podsawowej w Kokocku mogły zobaczyć baśń teatralno-muzyczną z muzyką Andrzeja Zaryckiego (uznanego twórcy piosenek m.in. dla Ewy Demarczyk). "Złoto i liście" to familijne przedstawienie dla dzieci w wieku 6-13 lat, które opowiada o współczesnym chłopcu przeżywającym liczne przygody m.in. z czarną magią, z problemami związanymi z chciwością, brakiem lojalności i wszechogarniajacą chęcią posiadania.
Organizatorem spektaklu Złoto i liście w ramach przedsięwzięcia „Kampania przeciwko przemocy – teatralne tournée z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci” jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny.
Dnia 27.11.2015 r. dzieci z klasy II – VI pojechały do Torunia na lodowisko TOR-TOR, na Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Głodni Miłosierni”. Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej- Ksiądz prałat Daniel Adamowicz, przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Uczniom najbardziej podobał się wjazd Świętego Mikołaja wraz ze Śnieżynkami oraz zapalenie ogromnej wigilijnej świecy. Na lodowisku zaprezentowały się dzieci i młodzież z różnych szkół łyżwiarskich.
23 listopada 2015r. obchodziliśmy w Bibliotece Szkolnej Światowy Dzień Pluszowego Misia.Głównym celem popularyzacji tego święta jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo,przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie pluszowy miś. Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła p.Barbara Murzyn w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom'. Dzieci obejrzały wystawę książek o misiach, poznały historię pluszowego misia, a także wysłuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o misiach. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Pokochaj Pluszowego Misia" oraz wręczeniem kolorowanek i papierowych misiów wykonanych przez starszych kolegów z klasy IV i v Poczęstunkiem było "małe co nieco"-czyli ciasteczko z miodem.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
"RYTMowanki-wyliczanki" to tytuł listopadowej przygody z muzykami Filharmonii Pomorskiej. Idzie rak nieborak… Ence pence w której ręce? To niektóre z dobrze znanych rymowanek często rozpoczynających dziecięce zabawy. "Rytmy bywają bardzo różne - rytm biologiczny wpływający np. na następstwo nocy i dni czy rytm pór roku, rythm & blues - gatunek muzyki rozrywkowej. Jest też po prostu RYTM, który zajmuje się organizacją czasowego przebiegu dzwięków. Rytm to czas, to metrum, to takt, to akcent. Bo rytm to życie!"
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Dnia 26 października 2015r. w Szkole Podstawowej w Kokocku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci przygotowali plakaty na których zamieścili informacje dotyczącego tego, co chcieliby zrobić dla szkoły. Ich prace były zamieszczone na tablicy, aby każdy z uczniów mógł zapoznać się z planami kandydatów i podjąć dobrą decyzję podczas głosowania. W poniedziałkowy ranek, tuż przed samym głosowaniem, kandydaci zaprezentowali się przed uczniami szkoły i zachęcali, aby na nich oddać swój głos. Po oficjalnej prezentacji odbyło się głosowanie do którego przystąpili uczniowie klas III-VI. Po zliczeniu wszystkich głosów do Samorządu Szkolnego zostali przyjęci:
Jakub Maciak kl. 4, Zuzanna Zabłocka kl. 4, Sandra Lewandowska kl. 5, Julia Oświecińska kl. 6, Daria Zabłocka kl. 6, Maciej Zabłocki kl. 6, Julia Gaładyk kl. 6, Martyna Durak kl. 6.
16 listopada odbyło się pierwsze zebranie samorządu podczas którego została wybrana przewodnicząca - Daria Zabłocka. Podczas posiedzenia członkowie SS podzieleni zostali na 3 sekcje (techniczną, artystyczną i plastyczną). Stworzyliśmy także ramowy plan imprez szkolnych na cały rok.
Barbara Murzyn - bibliotekarz
Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.
Dnia 9 listopada o godz.12.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada. Część artystyczna rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Uczniowie klasy IV oraz Ania Witkowska i Błażej Michalski z klasy III wystąpili w przedstawieniu pt. "11 listopada komu złożyć mam życzenia?", a uczniowie z klas V i VI przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju - czasów,gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Akademia była przedstawiona w bardzo ciekawej formie - uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni żołnierskie.
Akademię przygotowała -p.Barbara Murzyn
6 listopada (piątek) gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Dzieki tej fascynującej lekcji żywej historii przenieśliśmy się w przeszłość i mogliśmy poczuć ducha tamych czasów. Uczniowie mieli niecodzienną sposobność zapoznać się z życiem i kulturą średniowiecza.
W programie przewidziano:
- prezentację obyczajów i kultury epoki,
- przegląd ekwipunku i uzbrojenia,
- zapierający dech w piersiach pojedynek,
- zapoznanie z prawem dawnym- narzędziami tortur,
- gry i zabawy plebejskie,
- pokaz kolekcji broni i rekwizytów.
Jak co roku pod koniec października tuż przed Świętem Zmarłych, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kokocku postanowili w szczególny sposób uczcić pamięć tych, którzy odeszli. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili pobliski cmentarz mennicko-ewangelicki. Celem wyjścia było zapalenie zniczy i zaduma nad grobami.
Dzień 27 października 2015 roku był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Kokocku. Uroczystość prowadziła wychowawczyni klasy Pani Marzena Okońska. Powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowali program artystyczny, na który przybyła Dobra Wróżnka ze swoimi pomocnikami. Dzieci miały do wykonania kilka zadań. Za poprawne wykonanie wszystkich poleceń Wróżka zgodziła się, aby Pani Dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów szkoły podstawowej. Następnie każde dziecko odbiło swój kciuk w kronice szkolnej na pamiątkę i dostało drobny upominek oraz dyplom. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
W dniu 16.11.2015r. o godzine 15.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
„B-A-C-H tę melodię każdy zna”
Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy razem z muzykami z Filharmonii Pomorskiej, którzy tym razem przybliżyli nam utwory Jana Sebastiana Bacha. Wędrując po świecie wspaniałych dźwięków poznaliśmy brzmienie takich instrumentów jak klarnet i fagot. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania z muzyką klasyczną.
Organizator spotkania z bajarką -p. Barbara Murzyn
W środę 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to państwowe święto oświaty i szkolnictwa wyższego.
W Szkole Podstawowej w Kokocku uczniowie klasy V i VI pod opieką p. Aliny Syrockiej z okazji dnia Edukacji Narodowej przygotowali ciekawy i zabawny program artystyczny ukazujący sceny z życia szkoły. Do wspólnego śpiewu, składania życzeń oraz recytacji najpiękniejszych wierszy włączyli się uczniowie klasy II - pod opieką pani Bogumiły Baumgart oraz uczniowie klasy III - pod opieką pani Hanny Reckiej . Wszystko to dla nauczycieli w podzięce za trud włożony w wychowanie i nauczanie oraz pracowników szkoły za ich ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania.
Tego dnia za oprawę muzyczną odpwiedzialny był pan Matusz Brzeziński.
W niedzielę - 27 września obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tym razem uroczystość odbyła się na tarasie dyskoteki Arena w Kokocku. Przygotowaliśmy dla uczniów mnóstwo ciekawych konkursów poświęconych "bohaterowi" tego święta. Do uczestnictwa w zabach włączaliśmy również rodziców i nauczycieli. Tego dnia nie zabrakło pysznych grillowanych kiełbasek, pieczonych ziemniaków oraz słodkości przygotowanych przez naszych wspaniałych rodziców.
Tego dnia odwiedzili nas pan wójt Jakub Danielewicz oraz pani sołtys Gabriela Mucha.
ORGANIZATORZY I SPONSORZY:
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOKOCKU
RADA SOŁECKA WSI KOKOCKO
RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOKOCKU
ZBIGNIEW OBRĘBSKI (KLUB ARENA )
Powered by aSc EduPage