-Aleksandra Wichlińska -III miejsce
- Kinga Zawaryńska -III miejsce
- Sandra Lewandowska -II miejsce
- Julia Gaładyk - II miejsce
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
-Aleksandra Wichlińska -III miejsce
- Kinga Zawaryńska -III miejsce
- Sandra Lewandowska -II miejsce
- Julia Gaładyk - II miejsce
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
2 czerwca 2016 roku o godzinie 12.00 w Zespole Szkół w Starogrodzie odbył się XIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY "O PIÓRO STAROSTY CHEŁMIŃSKIEGO". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu powiatu chełmińskiego.
Z kategorii klas I-III - naszą szkołę reprezentował Jakub Sankiewicz, który zdobył III miejsce!
Z kategorii klas IV-VI - naszą szkołę reprezentował Jakub Maciak.
Zadaniem uczestników było poprawne napisanie ze słuchu treści dyktanda, tekst został odczytany przez lektora. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodictwem nauczycieli języka polskiego. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny. Trzeba się było wykazać znajomością ortografii i interpunkcji. Zaraz po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki, natomiast Pani dyrektor Ewa Kaczmarek wraz z Sekretarzem Powiatu - Tadeuszem Derebeckim wręczyli nagrody i dyplomy w imieniu Starosty Chełmińskiego.
1 czerwca 2016 r. przeżywaliśmy niezwykle miłą uroczystość. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Otowicach. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas, brali udział w licznych grach i zabawach ruchowych. W przerwach pomiędzy zabawami dzieci mogły posilić się pysznymi kiełbaskami oraz słodkimi lodami. Niewątpliwie największą atrakcją była przejażdżka bryczką, jazda konna oraz wspólne ognisko.
TEMAT FILHARMONII : "Wiedeńska bombonierka"
Wiedeńska bombonierka pełna różnokształtnych czekoladek – czekoladki kwartetowe, orkiestrowe, symfoniczne, operetkowe, mozartowskie, beethovenowskie, czekoladki Straussa, o smaku walca i czardasza. Najsłodsze czekoladki muzyczne prosto z Wiednia!
- z klasy II- tytuł "Mistrza Pięknego Czytania"- otrzymał Marcel Kawalec,
- z klasy III- Aleksandra Wichlińska,
- z klasy IV- Kinga Zawaryńska ,
- z klasy V- Sandra Lewandowska,
- z klasy VI - Julia Gaładyk.
Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym w Unisławiu i tam również będą walczyć o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
Wszystkim gratulujemy.
Biblioteka Szkolna w Kokocku ogłasza konkurs czytelniczy
„ Mistrz pięknego czytania"
Książka- to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.
Cele konkursu:
-kształcenie umiejętności płynnego czytania
-wzbudzanie zainteresowania książką
-uwrażliwienie na piękno literatury
Przebieg konkursu:
1.Konkurs przebiega w dwóch kategoriach:
a) klasy II-III
b) klasy IV-VI
2.W każdym etapie uczniowie czytają na głos przed komisją wylosowany wcześniej fragment tekstu książki zakupionej w ramach programu „ Książki naszych marzeń.”
3.Ocenie podlega płynność czytania, tempo ,dykcja, modulacja głosu, interpretacja.
4. Zwycięzca otrzymuje tytuł Mistrza Pięknego Czytania i nagrodę oraz reprezentuje naszą szkołę w gminnym konkursie czytelniczym.
Konkurs odbędzie się w piątek 20 maja 2016r.
Barbara Murzyn –opiekun biblioteki szklonej
Uczniowie z klasy IV -V- VI pod kierunkiem Pani Barbary Murzyn przygotowali akademię z okazji 225. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, podczas której przedstawiono historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej. Występ został wzbogacony pieśniami patriotycznymi. Tradycją już stało się, że jednym z elementów Obchodów Święta Konstytucji jest odtańczenie poloneza. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Organizator imprezy -Barbara Murzyn- nauczyciel przyrody
Uczniowie klasy drugiej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną.
TEMAT FILHARMONII: "ROZTAŃCZONE ŁABĘDZIE PANA CZAJKOWSKIEGO"
Czy puenty w balecie są tym samym co puenty w książkach? Czy tancerki w paczkach mają coś wspólnego z pocztą? Czy harnadle to góralskie buty? Aby odpowiedzieć na te pytania udaliśmy się w podróż do świata tańca i największego kompozytora muzyki baletowej - Piotra Czajkowskiego.
We wtorek 12 kwietnia - troje uczniów z naszej szkoły zmagało się z wiedzą z zakresu ekologii podczas gminnego konkursu, który odbył się w SP w Grzybnie. Wybrano trzech najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować gminę Unisław podczas Powiatowej Olimpiady Ekologicznej w Chełmnie. Nasz uczeń Leon Baumgart jest jednym z nich - Leon zajął II miejsce.GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI !
-III miejsce zdobyła uczennica klasy VI- Julia Gaładyk
FOTORELACJA:
5 kwietnia o godz. 9.00 nasi uczniowie kończący szkołę napisali swój pierwszy bardzo ważny egzamin - sprawdziań szóstklasisty. Jest on obowiązkowy, oznacza to, że każdy uczeń kończący szkołę podstawową musiał do niego przystąpić. Składał się z dwóch części: polonistyczno - matematycznej oraz językowej. Trzymaliśmy za was mocno kciuki, a teraz musimy cierpliwie poczekać na wyniki.
Z okazji międzynarodowego dnia książek uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o brzydkim kaczątku oraz zachęciła uczniów do wypożyczenia książek.
FOTORELACJA:
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Już z samego rana przyjechał do nas Iluzjonista - Mariusz Czajka i w oryginalny sposoób urozmacił nam ten cudowny dzień. Pan Mariusz zaprezentował uczniom pokaz niezwykłej magii. Wszyscy brali udział w ciekawych i bardzo zabawnych konkurencjach. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią i niezwykłym zmysłem artystycznym, dziewczynki przebrały się za wiosenne kwiaty, a chłopcy za ogrondików. Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście na boisko, tam pożeganliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy.
Wiosna nadeszła wielkimi krokami, a wraz z nią nowalijki.Trzecioklasiści podczas zajęć przygotowali kolorowe, zdrowe kanapki.Dzięki uczestnictwu w programie "Edukacji żywieniowej" świetnie wiedzieli, jaką wartość odżywczą mają warzywa, więc ich było na kanapkach najwięcej. Przed przystąpieniem do pracy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zadania i wszystkie kanapki robili starannie i apetycznie.Wszystko zostało zjedzone w oka mgnieniu, co świadczy o tym, że śniadanie było naprawdę pyszne !!!
TEMAT FILHARMONII : "CO PŁYNIE W CHOPINA KRAINIE?"
Muzycy zaprezentowali nam utwory Fryderyka Chopina i innych kompozytorów polskich. Dowiedzieliśmy się, co to jest recital, koncert, opera, pieśń, miniatura muzyczna oraz kogo możemy nazwać wirtuozem.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1067704219934622.1073741923.854033504635029&type=3
Powered by aSc EduPage