• Pogadanka o bezpieczeństwie

• Dnia 15.03. odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikami KRUS-u. Rozmawialiśmy o bezpiecznych warunkach pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym i na podwórku. Graliśmy w interaktywne gry, aby pogłębić wiedzę o możliwych zagrożeniach i niebezpiecznych zachowaniach. Dziękujemy za tak cenne informacje!

• Rekolekcje

• W dniach 11-13.03.2024 w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadziła je s. Justyna Lihs ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie. Oprócz modlitwy i nauki rekolekcyjnej były piosenki oraz zabawy ze śpiewem. Na zakończenie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W szkole robiliśmy zdrowe kanapki i ozdoby wielkanocne. W ostatni dzień oglądaliśmy film o zmartwychwstaniu Pana Jezusa zajadając pyszne gofry.

• Mam talent

• W naszej szkole 9 lutego odbył się szkolny konkurs "Mam talent " dla uczniów klas I–VII, którzy chcieli zaprezentować na forum swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia, umiejętności i talenty.

Do udziału zaprosiliśmy zarówno wykonawców indywidualnych jak i grupy.

Prezentacje miały różną formę: sceniczną, muzyczną, artystyczną (śpiew, taniec, recytacja, występy sportowo-akrobatyczne, iluzja, hobby).

Prezentacje były pełne napięcia, wspaniale przygotowane, dlatego jury przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca i nagrody.

• Dziś Dzień Kobiet dobrze Nam znany, więc moc życzeń Wam przesyłamy!

Klasa 7 wraz z panią Patrycją i Magdą przygotowała uroczystość dotyczącą historii tego święta przy współpracy z naszym samorządem szkolnym pod opieką pani Kingi.Odbyła się uroczysta Gala Miss, której tytuły wywołały uśmiechy na twarzach oraz zaskoczenie! Każda kobieta otrzymała drobny upominek a na koniec można było zrobić zdjęcie w fotobudce.

Część artystyczną wykonali chłopcy z klasy 2 pod czujnym okiem pani Agnieszki i Kasi, klasa 4 wspierana przez panią Olę oraz uczennice z klasy 6 - Martyna i Adriana przez wychowawczynię panią Hanie wykonały piosenki.

Kolejną częścią dnia było wyłonienie reprezentacji szkoły do konkursu recytatorskiego, do którego przygotowywali się szczególnie uczniowie klas młodszych. Wspólnie z jury wysłuchaliśmy wierszy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.

• Poczta walentynkowa

• Walentynki, które w tym roku wypadły po feriach zimowych w naszej szkole, już za nami. Poczta walentynkowa zebrała masę kartek, od których skrzynka się nie domykała!

Bardzo dziękujemy wszystkim tym którzy wzięli udział.

• Wystawa do lektury "Zaczarowana zagroda"

• Chłopcy z klasy 2 przygotowali dla swoich kolegów ze szkoły lodową wystawę, w oparciu o omawianą lekturę "Zaczarowa zagroda".

Podczas jej oglądania, obserwatorzy poznali ciekawostki o pingwinach i Antarktydzie. Podziwiali oni również przestrzenne prace drugoklasistów.

Chłopcy mieli również zaszczyt gościć najmłodszych kolegów z przedszkola.

• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Dnia 29 lutego w OSP w Unisławiu odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasza szkoła brała udział w dwóch kategoriach: młodsi uczestnicy (klasy 1-4) i starsi uczestnicy klasy (5-8).

Niezmiernie miło nam ogłosić, że:

I miejsce zajęła Antonina Wnęk

II miejsce zajął Franciszek Tomaszewski

III miejsce zajęła Anastazja Mądrzejewska

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy. Dalszy etap konkursu odbędzie się w kwietniu w Chełmnie.