• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 19 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę". Zrealizowaliśmy atrakcje programowe oraz pozaprogramowe bonusy: Wojskowy Cmentarz na Powązkach - Cmentarz Powstańców Warszawskich i Pomnika Polegli - Niepokonani, Autentyczny Fragment Murów Getta Warszawskiego, Stadion Narodowy, spacer i zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wieczorny spacer. Dnia 20 czerwca 2023 kontynuowaliśmy zwiedzanie zgodnie z programem, były również niespodzianki pozaprogramowe: Stare Miasto - spacer i zwiedzanie, Łazienki Królewskie - spacer i zwiedzanie, Ogród Botaniczny - zwiedzanie, spacer i zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, dodatkowo: Świątynia Opatrzności oraz Złote Tarasy. Zwiedziliśmy takze Wiszące Ogrody na Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik oraz dodatkowo zwiedziliśmy lotnisko Okęcie, spacerowaliśmy nadwiślańskim deptakiem na spotkanie z Syrenką i jechaliśmy Metrem. Dziękujemy Biuro Turystyczne Belfer-JB oraz panu Janusz Barylak za super wycieczkę i ogrom atrakcji! Te dni pozostaną w naszej pamięci.

• Pizza w klasie pierwszej

• Uczniowie klasy 1 przygotowywali wspólnie pizzę podczas nieobecności klas starszych.

Mąką na blachę BUCH!

Potem woda idzie w RUCH!

Trochę drożdży, trochę soli,

ugniatamy to powoli.

Jak już ciasto wyrobimy,

to składniki położymy.

Najpierw sos, a potem serek.

A na koniec CIACH! Plasterek.

• Odwiedziny kolegi

• Chłopcy z klasy pierwszej udali się do kolegi Wojtka, który oprowadził ich po swojej posesji i pokazał zwierzęta, jakimi opiekuje się na co dzień.

Mini hodowla ślimaków zafascynowala naszych pierwszoklasistów!

Dziękujemy Pani Ewie Wołowiec za lody dla dzieci i poświęcony czas!

• Trzecioklasiści żegnają się z wychowawczynią

• Dzisiaj w naszej szkole Rodzice uczniów klasy 3 zorganizowali spotkanie pożegnalne- trzecioklasistów, rodziców, wychowawczyni i zaproszonego gościa p.Dyrektor. Przy wspaniałym torcie, smacznych smakołykach i prezentacji zdjęć z trzech lat przygotowanej przez wychowawczynię Bogumiłę Baumgart upłynął nam miło i szybko czas.

• Gminny Konkurs Czytelniczy

• Gminny Konkurs Czytelniczy. Mistrz Pięknego Czytania.

Uczniowie w swoich kategoriach klasowych zdobyli następujące miejsca:

*Jakub kl 1- 1 miejsce Mistrz Najpiękniejszego Czytania

*Lena kl 2- 1 miejsce Mistrz Najpiękniejszego Czytania

*Sandra kl 3 - 2 miejsce

*Tomasz kl 4- 2 miejsce

*Zuzanna kl 6- 1 miejsce Mistrz Najpiękniejszego Czytania

*Kacper kl 8 - 3 miejsce

• Akcja charytatywna

• Akcja charytatywna na rehabilitację dla Arka dobiegła końca. Ponownie nasza społeczność pokazała ma co Nas stać!

• Popołudniowe czytanie

• Czy czytanie musi być nudne? Absolutnie nie! W piątek odbyło się w naszej szkole popołudniowe czytanie. Książki prowadziły nas poprzez różne zadania i wyzwania. Najpierw musieliśmy przeczytać tekst i go przeanalizować, a potem była z tego wspaniała zabawa - poszukiwanie ukrytych zagadek, chemiczne eksperymenty, a nawet i przedstawienie.

• Pokazy strażackie

• W poniedziałek odwiedzili nas strażacy Państwowej Straży Pożarnej pracujący na JRG 3 w Bydgoszczy oraz z strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Unisławiu. Uczniowie mieli możliwość brania udziału w pokazach wysokościowych, niektórzy nawet przełamali swój lęk i zobaczyli, jak wymagającym zawodem jest zawód strażaka. Wszyscy z ciekawością i chęcią wzięli udział w pokazach, szczególnie polewaniu wody pod ciśnieniem, jak przy gaszeniu pożarów, a także zobaczyć sprzęt jakim dysponuje wóz strażacki i poznali specyfikę zawodu pracy strażaka.

• Dzisiejsza niespodzianka!

Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka - dzień pełen zabawy i radości.

Dziękujemy za pomoc w organizacji i wsparcie wspaniałym osobom, na które zawsze możemy liczyć: Panu Wójtowi - Jakubowi Danielewiczowi, Pani sołtys Gabrieli Mucha oraz niezawodnym rodzicom z Rady Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za obecność, życzenia oraz pyszne różności.

• Dzień Matki

• Z okazji Dnia Mamy życzymy naszym rodzicom i opiekunom radości, ciepła, miłości oraz zadowolenia ze swoich pociech. Niech słońce świeci dla Was zawsze tak mocno jak w tym wyjątkowym dniu!