INFORMACJE O PROJEKCIE Stawiamy na kompetencje kluczowe
W Gminie Unisław w okresie od 2019-04-01 do 2021-08-31 będzie realizowany projekt pn. „Stawiamy na kompetencje kluczowe!”
(Projekt nr RPKP.10.02.02-04-0004/18 Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich)
Projekt adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Szkoły Podstawowej w Kokocku, Szkoły Podstawowej w Unisławiu, Liceum Ogólnokształcącego w Unisławiu oraz nauczycieli.
Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w 4 szkołach gminy Unisław poprzez udział uczniów w zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne na rynku pracy oraz podniesienie kompetencji nauczycieli. Projekt zakłada: działania na rzecz kształtowania i rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy w zakresie TIK; realizację procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, a także wsparcie ucznia młodszego; realizację doradztwa edukacyjno-zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia i uwzględniającego potrzeby rynku pracy; tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie kompetencji matematyczno-przyrodniczych; podniesienie kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych; realizację staży dla uczniów; projekt realizuje kompleksowe programy wspierające szkoły w procesie pracy z uczniem z SPE oraz zapewnia kompleksowość wsparcia. Projekt zakłada wyposażenie 2 szkół w pracownie komputerowe oraz wszystkich szkół w pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć specjalistycznych oraz przedmiotów matematyczno- przyrodniczych.
Oferowane w projekcie formy wsparcia
-
- Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy w zakresie:
- Kompetencji cyfrowych,
- Informatyki i Internetu,
- Kodowania,
- Robotyki,
- Programowania,
- Matematyki,
- Przyrody,
- Biologia,
- Chemia,
- Języka angielskiego,
- Języka niemieckiego,
- Języka polskiego dla obcokrajowców;
- Projektów edukacyjnych: fotograficznych, artystycznych, ratowniczych, muzycznych, historycznych, teatralnych.
- Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz uczniów młodszych w ramach zajęć specjalistycznych, dydaktyczno-wyrównawczych, warsztatów, porad i konsultacji w zakresie:
- Socjoterapii,
- Terapii psychologiczna,
- Logopedii,
- Zajęć korekcyjno – kompensacyjnych,
- Terapia dziecka z niedosłuchem,
- Terapii zachowań,
- Surdopedagogiki,
- Zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.
- Realizacja doradztwa edukacyjno-zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia i uwzględniającego potrzeby rynku pracy w zakresie:
- Zajęcia grupowe związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu,
- Zajęcia indywidualne dla uczniów związane z indywidualnym profilem i ścieżką zawodową.
- Kształtowanie i rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniów w zakresie:
- Zajęć opartych na metodzie eksperymentu z chemii, fizyki, geografii, matematyki, przyrody, biologii,
- Zajęć konstrukcyjnych.
- Udział w stażach uczniów Liceum
- Poza zajęciami odbywającymi się w szkole uczniowie wezmą udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w formie wycieczek edukacyjnych.
- Nauczyciele wezmą udział w doskonaleniu zawodowym.
- Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy w zakresie:
Uczniowie mogą uczestniczyć w jednej lub kilku rodzajach form wsparcia.
-