• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.. Znajdziesz nas także na Facebooku

• Niebieskie igrzyska

Za nami Niebieskie Igrzyska! Nasi uczniowie przygotowali baner z napisem oraz logiem akcji, gdyż w tym roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskich Niebieskich Igrzysk 2024 zorganizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Dekorowaliśmy wspólnie szkołę, tworzyliśmy plakaty oraz wykonywaliśmy różne zadania. To wyjątkowy sposób uczczenia Światowego Dnia Autyzmu (2 kwietnia) i Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. Dziś odbyła się 1 część igrzysk - dzieci miały okazję pogłębiać wiedzę na temat autyzmu, co pomogło zbudować zrozumienie, pozbyć się stereotypów i uprzedzeń.

• Obóz językowy Euroweek

W dniach od 6.04. do 10.04. przebywaliśmy na obozie językowym Euroweek w Lądku-Zdrój. Zajęcia odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów. Poznawaliśmy ciekawe tradycje i obyczaje, graliśmy w gry integracyjne, ruchowe i językowe, zwiedzaliśmy okolicę oraz podziwialiśmy piękną, górską przyrodę. Wyjechaliśmy do domu z nadzieją na kolejny Euroweek.

• Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem" organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Zajęcia dotyczą zdrowego żywienia, konieczności uwzględnienia w diecie warzyw, owoców oraz odpowiedniej ilości wody.

• Wielkanoc

Chłopcy z drugiej klasy mają już za sobą strojenie gałązek, wykonywanie kurczaczków, sianie rzeżuchy, sadzenie bratków oraz poszukiwanie upominków od zajączka!

Pierwszaki natomiast mają za sobą pieczenie i ozdabianie mazurków, szukanie słodkości oraz malowanie portretu zajaca!

Klasa trzecia w nastrojach świątecznych rozszyfrowywala zagadki w liście od zajączka, wspólnie spędziła miło czas przy stole, który samodzielnie nakrywali by przypomnieć i utrwalić lekcje savoir vivre. Następnie starym zwyczajem klasowym stukali się jajkami, a wszystko po to żeby zobaczyć ile szczęścia i dobrobytu czeka ich przez cały rok. Na koniec cieszyli się upominkami, jakie zajączek dla nich zostawił.

• Witamy wiosnę

Szalony wiosenny tydzień za nami! Był dzień bez plecaka, w którym nasi uczniowie po raz kolejny zaskoczyli swoimi pomysłami, innego dnia nosiliśmy ubrania na lewą stronę a następnego zielone. Najlepszymi dniami zostały okrzykniete czwartek i piątek, czyli kolorowe skarpetki oraz szalone fryzury.

Dodatkowo uczniowie stworzyli wiosenny plakat, który już zdobi korytarz naszej szkoły, ale to nie wszystko witając wiosnę klasy młodsze oraz starsze wzięły udział w dekorowaniu Marzanny, aby na koniec wspólnie ruszyć z nimi po okolicy hucznie witając wiosnę a żegnając zimę!

• Pogadanka o bezpieczeństwie

Dnia 15.03. odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikami KRUS-u. Rozmawialiśmy o bezpiecznych warunkach pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym i na podwórku. Graliśmy w interaktywne gry, aby pogłębić wiedzę o możliwych zagrożeniach i niebezpiecznych zachowaniach. Dziękujemy za tak cenne informacje!

• MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI
      • KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY